Küçük Irk Köpeklerde Büyüme

Kimsecik

Arkadaşlar jack russel cinsi köpeğimin vücut gelişimi kaçıncı ayına kadar devam eder,kaçıncı ayında maksimum boyutuna ulaşır bu konuda bilgisi olan varmı?

9 CEVAP

Ares07

  1. ayında tamamen bitmiş olur

Feronia

Benim kızım 14-15 aya kadar büyüdü, küçük cins

Feronia

1-1,5 yaş

Kimsecik

İri ırklarda dediğiniz doğru ama küçük ırklarda daha farklı sanıyorum ?

Kimsecik

Öyle değilmi?

Kimsecik

Bedenen büyüdü demek istiyorsunuz kilosunu kastetmiyorsunuz değilmi,peki şuan kaç kilo?

Kimsecik

Ben standart vucut büyüklüğüne göre baktığımda köpeğim yaklaşık ölçülerine ulaşmıştır diye düşünüyordum enine büyüme olucaktır kasta gelişir kemikleri güçlenir ama daha fazla irileşmez zannediyordum şaşırdım açıkcası 14-15 aya kadar büyümesinden kasıt ne kemiklerin dahada kuvvetlenmesimi kastınız?

Feronia

Bedenen büyüdü. Şu an 6 kilo.

Feronia

Kilosu arttı ama fitti, hâlâ fit. Yani boy olarak büyüdü, kilo almadı. Bir yaşına doğru yavaşladı ama büyümesi. Beslenmeyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Ben kızımı sahiplendiğimde gelişimi çok geriydi.