Kedimi Yavrulatmayı Düşünüyorum Bakımı Zor Diye Cesaret Eedemiyorum

Mianaz

Merhabalar kedim 1 yaşında 4-5 kez kızgınlık geçirdi artık onu öyle keyifsiz görmek beni çok üzüyor..Çiftleştirmeyi düşünüyorum fakat yavru bakımı nasıldır anne bakımı nasıldır çok zor diyenler var çok araştırıyorum sizindw yardımınıza ihtiyacım var bilgisi olan beni aydınlatabilirmi?

7 CEVAP

Reyaura

Bence zor bakiminda ziyada sorumlulugu zor 3tanede dogurabilir 5 tanede kediniz tekirse cogunu sahiplendirememe ihtimaliniz var . yavrularla bag kurup baska birine sahiplendirmek ayri zor heleki tanımadığınız birine.. Bence hiç bulasmayin. Dogum yaptıktan sonra emzirme döneminde bile tekrar kizginliga girebilir . Geri kalan hayatinda surekli kizginliga giricek en dogrusu bana kalirsa kısırlaştırmak.

Reyaura

Yavruların bakımı zor heryeri tirmaliyor şuan iki perdem mahfolmus durumda sürekli oyun oynuyorlar evin içinde uçuyorlar bildiğin 45 50 günlük 2 yavru getirdim sokaktan evime ben zorlandim açıkçası.

Elifmuzeyyen

Bebekleri sahiplendirme de zorluk çekebileceğinizi düşünüyorsanız gerçekten riskli bir durum. Anneyle birlikte en fazla bir yavruyu alabilirsiniz o da bir ihtimal. Bizim kedilerden gordugum kadarıyla genellikle ilk doğumda en az 3 yavru oluyor. Bazi kediler cok fazla ilgi gosterirken kimisi bebeklerle ilgilenmiyor o kisim sürpriz. Hem kediniz doğum yaptıkça vucut olarak yipranacak. Ciftlestirmeyi dusunuyorsaniz her acidan enine boyuna dusunup ilerisini de planlamalisiniz. Bebekler sutten kesildikten sonra ne olacak? Sahiplendirmek gerçekten çok zor bir iş umarim sizin için en doğrusuna karar verirsiniz..

Reyhankoca

Benim 4 bebeğim var 33 günlük oldular. O kadar tatlılar ki.bakimlari cok zor değil.hemen tuvaletlerimi öğrendiler mamada yiyorlar anneleri cok güzel bakıyor emziriyor. 2 aylık olunca sahiplendiricem 2 sini.bir kere annelik duygusunu tatsin bence

Zehrasnmz

Bence yavrulatıcağınıza sokakta ihtiyacı olan yavruları alıp sahiplendrebilirsiniz hem iyilik yapmış olursunuz lütfen bir düşünün imkanınız varsa

Zehrasnmz

Kısırlaştırın derim

cakil19921

Soyle bende sunu oneririm bir kere anne olsun diye birsey yok sokakta o kadar yavru kedi varken gereksiz cunku gercekten sahiplenmede zorlaniyorsun senin kizin yavrulari diye sokagada aatamasin mecbur evinde buyuyecekler ve sonra evdeki bir kedi nufusu cogalir kesinlikle yavrulara bakim zor degil zaten bir ay annesinden besleniyor sonra senin 2 aya kadar yapmam gereken mama ve tuvalet egitimk bu kadar