Kızgınlık

ezgiisu

kedim kızgınlığa gimiş, çıkması ne kadar sürer? ne kadar da bir tekrarlar? bir de ne zaman kısırlaştırmam lazım

7 CEVAP

Mayis1

1 hafta temkinli olmakta fayda var. Miyavlamaları kesilse de 1 hafta dikkat edin. 8-9 gün de sürebilir tabii. 4 ayda bir kızgınlık tekrarlar.

Kimsecik

Lütfen bilmiyorsanız atmayın kediniz arada mola dönemleri geçirmekle beraber sürekli kızgınlığı tekrarlar.20 gün kadar sürer sonra 10gün falan sakin dönem sonra tekrar ... çifleşene kadar vkızgınlık döngüsü devam eder...
Erkek kedilerde ise bu dönem ergenlikle başlar ve süreklilik arzeder dinlenme dönemi diye tabir ettiğim bir ara olmaz çifleştiği gün hatta saat üstünde4n kısa bir süre geçinçe yeniden kızgınlık belirtileri gösterir bu aslı vahşi olan evcilleştirilmiş dostlarımızla sürekli birliktelik illa kısırlaştırmayı gerektirir.Buna karşı olanlar dahi tahammül edemez kızgınlık dönemlerinde karakterleri değişir çekilmez olurlar ...

Mayis1

20 gün kızgınlık kediden kediye değişir ve max 21 gündür benim bildiğim. Ben ortalama konuştum. Ayrıca çiftleşmediği sürece tekrarlar. Çiftleştiğini düşünerek 4 ayda bir tekrarlar demiştim. Bunu belirtmemişim. Yanlış anlaşılıyor haklısın ancak ben de kedi besliyorum kızgınlık nedir ne kadar sürer ne zaman tekrarlar biliyorum çok şükür.

ezgiisu

peki bittiğini nereden anlayacağım? bizimki geceleri falan avaz avaz bağırmıyor çünkü yerde falan yuvarlanıyor. Ne zaman veterinere götürmem gerektiğini nasıl anlayacağım?

Kimsecik

Kızgınlık başlarda yuvarlanma sürünme severken pozisyon alma şeklinde başlıyor çoğu kedide artan belirtilerle farketmemek mümkün değil geceleri miyavlıyorlar olur olmaz.Bitince şikayetleri azalıyor yavaş yavaş siz vete götürün o duruma göre iğne yapıp kızgınlığı erteliyebilir ben 1 kere yaptırmıştım.Siz kedinizi vete götürün ,imkanınız varsa o değerlendirir durumunu.

Kimsecik

Uykunuz bölünmediğinde bitiyor demek. :)

ezgiisu

bizimki gece bölmüyor şu anda... veterinerle konuştuk sadece bitince randevu alın dedi yarın tekrar arayayım bari