Yavru Kediler Kaç Haftalikken Annelerinden Bagimsiz Olurlar?İhtiyac Duymazlar Annelerine ?

Daha doğrusu anneleri yavru kedilerden ne zaman vazgeçer.en erken olabilecek sağlıklı sahiplendirme süresi nedir?

4 CEVAP

ahmetaydinli

Benimde kedim yavruladı ve internetten okuduğuma göre 2 aylıktan önce annelerinden ayırıldıkları zaman gelişim ve psikolohik sorunlar yaşıyolarmış o yüzden bende 2 aylıkken sahiplendirdim

Mayis1

Benim kedilerim annelerinin kızgınlık süreci araya girince 10 haftalık olana kadar emdiler ben de 3 aylıkken sahiplendirdim. 2 aylık olunca sahiplendirilebilir deniyor. Bence 2.5-3 aylıkken vermek daha doğru.

nao

Ortalama 8-9 hafta civarıdır. Bu kedinin sütten kesilme süresidir. Sorunuza gelecek olursak, kedinin sütten kesilmesi önemlidir, yani bazı yavrular anne kabul ettiği sürece bu süreyi aşıp 3 ay da emebilirler. İşte o yavruyu 2 ay geçti diye annesinden ayırmanız hem anne hem de yavru açısından yanlış olur. Özetle, kedinizi anne sütünden kesildikten sonra sahiplendirebilirsiniz, bu da ortalama 2 ay civarıdır.

ahmetaydinli

psikolojik yanlış yazdım