Kedimle İlgili Problem Var!!!

Miyavs

Kedim evde, benim odamda yasiyor. Ama kumu ve mamasi cok pis kokuyor. Simdi cam acip havalandirabiliyorum. Odamdan cikmasi yasak. Annem oyle izin verdi zaten. Kokmamasi icin ne yapabilirim? Odam cis ve mama kokuyor surekli, ben bile zor uyuyorum. Pia 1,5 aylik. Lutfen yardim edin. Eger bu sorun ortadan kalkarsa kedimi sahiplendirmek zorunda kalmicam..

5 CEVAP

PinguPanda

Ayrıca yattığı şey ile kumu yakın olsun hatta mümkünse şimdilik büyük bir kutu alabilirsin marketlerden ikiye böl bi parçasının altına çöp poşetlerinden serebilirsin üzerine bi sayfa gazete ve kutunun bi tarafına örtü yerleştirip o yerde uyur diğer kısma kumu düzgünce döküp arayı kabatmanı öneririm. Yani minyatür ev ve bahçesi yapabilirsin. Benim ailem kedimi istemiyordu ve beni hiç desteklemiyorlardı. Ben de bu şekilde bir çözüm bulmuştum. Yavruyken sağlığına çok çok dikkat etmelisin. Çiş sıklığını kontrol etmelisin. Her tuvalet ihtiyacından sonra midesinde boşluk olur bu sebeple onu besle. :)

Uzun oldu ama umarım bu durumda olan pek çok kişi okuyarak faydalanabilir.

Miyavs

Kisin havalandiramam surekli odami.. Yardim edin lutfen

zzAr

odadan çıkması yasak konusu nasıl hallocak bilemiyorum esas konuya gelirsek kumlar için koku engelleyiciler var onları deneyebilirsiniz.

https://www.petlebi.com/kopek-urunleri/trixie-kopekkedi-cis-ekstra-temizleyici-750ml.html

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/trixie-kedi-kumu-parfumu-bebek-pudrali-750gr.html

ziyanim

Kumların sorunu çözüldü sanırım mamayı da yemek saati dışında çıkarma ama saatlerini asla sektirme

PinguPanda

**Ben de bundan bi iki yıl önce o şekilde barındırıyordum odamda. Anlıyorum seni. Kum kokusunu önleyici kokular var ve kedinin maması düzenli saatlerde ver ki mama işi bittiğinde kedini sar ve uyuduğu yere koyarak odanı havalandır. **