Kedi Ve Klozet

Bir kediye klozet egitimi nasil verilir?

13 CEVAP

aleyn

kedilerin dikey ve yatay olarak tırmalama kazma içgüdüleri var, onları eve aldıgımızda büyük oranda zaten bu yönden onları sınırlamış oluyoruz. en azından kumlarında istedikleri kadar kazıyorlar oynuyorlar yani kuma tuvaletini yapmayı sadece dışkılama olarak düşünmeyin. klozete yapan biçok kedi videosu gördüm aynı kedilerin klozetin kenarlarını kum zannederek kazımalarını ve yine içgüdüsel olarak dışkılarının üzerini olmayan kumlarla kapamaya çalıştıklarını gördüm. bizle beraber yaşıyorlar diye bu kadar kendimize benzetmeye gerek var mı..

burlo

%100 başarı olmuyor. öğrense bile etrafa yapma ihtimali çok yüksek. kumdan şaşmamalı bence:(

Cldkgkcs

Evet duymayanlar olsa da böyle birşey var pek kolay bi şey değil anladığım kadarıyla zaten kumla güzelce ihtiyacını giderip tertemiz dostlarımız için gereksiz bence de

VERİLMEZ.

Ama klozete yapan kediler var..hatta bi site klozet egitimin icin minik oturaklar var...nasil verilmiyo anlamadim

Ne duydum ne gördüm boyle bir şeyi sanki çocuğunuza -insan yavrusu- klozet eğitimini soruyor gibisiniz de garip geldi

Ayrıca kum bu işi zaten görüyor niye insan muamelesi yapmaya calisip klozetle hayvanı strese sokuyorsunuz ki

Ne alakasi var ya...kendi yapan kediler var..ne insan muamelesi...pardonda kopekler neden egitim goruyor o zmn "insan muamelesi" deniyorsa..sov yapan insan gibi hareket eden hayvanlara ne demeli...sorma sebebim ..kedim sureklo klozetin orda tepesine cikiyor...dedim herhalde egitebilinirse yapar

Internetten klozete yapann kedileri gorebilir ve duyabikirsiniz biraz arasturma yeterli olucaktir

Ares07

İnternette bu konuda eğitim setleri ve videoları var. Ancak izlediğim bir videoda 2 ayda ancak öğrendi ve o zamana kadar hep etrafa yaptı deniyordu. Ben de sadece merak ettiğim için bakmıştım. Yoksa kum çok daha iyi bence de

Hem kendiniz hem kediniz için zorlastirmaktan başka bir şey degil bu. Egitim başka bu başka farklı yere çekmeyin

melikealgin

Evet bende gordum keske bizimkilerde ogrense ama cok zor bi egitim.Etrafı batirmaya deger mi bilmiyorum

Bize benzetmek amacinda sormadim ..onun etrafinda dolastigi icin..acaba buraya mi yapmak istiyor dedim bu kadar ve sordum