Kedi İçin Diş Fırçası

betulaltundal

2 yaşındaki kedimi sadece kuru mamayla beslememe rağmen arka dişlerinde sararmalar başladı. Temizlemek için diş fırçası alacağım, önerisi olan var mı? Bir de fırçalamak dışında sprey ve jeller gördüm ama işe yarıyor mu gerçekten çünkü kedimi tanıyorsam fırçayla parmağımı ağzına sokmama izin vermeyeceğine eminim :/

8 CEVAP

Gul36

Bimdeki fırçayı zamanında ben de denemiştim ama diş etlerinde yaraya neden oldu sanki. En azından gözlemim öyle. Daha yumuşak bir fırça daha iyi olur.

Kimsecik

Fırçalatmıyabilir boşa almış olmayın bimden çocuk fırçası alın deneyin.
Gingivit ise vetin temizlemesi antibiyotikte verebiliyorlar.

betulaltundal

çok sarılık yok dişlerinde, kedimin de bir ağrısı sızısı şikayeti yok kontrol ettim ama önlem amaçlı ilerde çürümemesi için temizlemeyi düşünmüştüm ben. çocuk diş fırçasını bi deneyeyim yeterince küçüğünü bulursam.

burlo

kedi macunları var internette. ben de aynı durumdan şikayetçiyim. hafif sararmalar var. suyuna katılan sıvılar var ama kedimin içeceğinden şüpheliyim. fırçadansa dediğim daha oluru var tabi. deneyeceğim.

burlo

pippet kedi ağız bakım spreyi*

aleyn

bu bebekler için silikon parmak fırçalar var onlardan deneyebilirsiniz macun olarak da az karbonat ve hindistan cevizi yağı karışımını deneyebilirsiniz.

betulaltundal

suya katılan sıvılar maalesef olmaz çünkü musluktan içiyor illa su kabına alıştıramıyorum :/ spreyler işe yarıyordur umarım aşılar için veterinere gittiğimizde bi soracağım başka ne çözümü olabilir diye

Reyaura

Internette makul fiyata kedi fircalari var kedilerin dişlerine özel yapılmış ince uzun bence onu sipariş vermesilisniz parmak dış fircasiyla zorlaniyorum fircalarken savaş versigimiz için ince uzun arka dişlerine rahatlikla ulasabilen dış fircalari var tavsiye ederim.