Tırnak Kesimi

Ares07

Ben kedimi daha 2 hafta önce sahiplendim. Tırnakları çok uzun. Veteriner aşı sırasında kesmedi, çok stres olacaktır, dedi. Ama artık tırnakları her yere takılıyor. Kendine zarar verecek diye korkuyorum. Benim tırnak makasım var kedi için. Ayrıca ne kadar kesilmesi gerektiği gibi şeyleri çok iyi araştırdım. Ancak kedimin tırnaklarını keserken sakin olması için önerebileceğiniz bir şey var mı diye sormak istiyorum?

4 CEVAP

FarraigeXVIII

Ben genelde uykuluyken yapıyorum onun dışında yapmak mümkün değil :)

SEYMADUMAN

tırnakları dibine yakın değil sadece uçlarından kesmeniz ve bunu mümkün olduğunca hızlı yapmanız gerekir zaten çok fazla bir tepki vermiyorlarlar biraz huzursuzlandığında biraz ara verip unuttuktan sonra tekrar kaldığınız yerden devam edin önemli olan nazik davranmak ve dipten keserek canını acıtmamak fazla tepki vermeyecektir.

Ares07

Cevap için çok teşekkür ederim. Kestim az önce, tepki göstermedi. Başarıyla tamamladım :))

babutcu16

uykuluyken en uygunu tabıkı