Yeni Yavru Bir Kedi Sahiplendim Tırnak Kesimi

kedicim35

Kedimin tırnağını nasıl kesmeliyim yardım

7 CEVAP

melikealgin

Ozel tirnak makasıyla sadece beyaz kısımlarını kesceksiniz

kedicim35

çok teşekkürler

kedicim35

peki kendi tırnak makasımla olmazmı

melikealgin

Ben yapamıyorum onlarınki normal makas gibi daha kolay oluyo

Elifmuzeyyen

http://www.kedi9.com/kedilerde-tirnak-kesme-islemi-nasil-yapilir/
Burdan adim adim okuyarak tirnaklarini kesebilirsiniz. Dikkatli olun ama tirnak kesiminde burda da yazıyor zaten

Reyaura

Youtubeden videolari izleyin beyaz tirnaginin içindeki damara gelirse kedicik çok aci çeker ve akan kani durduramazsiniz. Yavru kediniz kaç aylik benim evdeki yavruların tirnak kesimini yapamadim cesaret edip çok küçük ve ince tirnaklari var aman dikkat edin lütfen.

Reyaura

Oğlum 5 6 aylikken insanlar için olan tirknak makasiyla ucundan hafif almıştım kediler için aldigim tirnak makasi daha kolay oluyor ve sanirim insanlar için olan makas canlarini acitabiliyor. Uclarindan cok hafif sivriligini alabilirseniz koltuklari ve sizi cizmiyor