Bagajda Ve Baygın Olmak Şartıyla Kabul Eden Otobüs Firmaları !?

Cldkgkcs

8 günlük iznim var memlekete gidicektim güvenebileceğim kedime bakıcak arkadaşımın işi çıktı otobüs firmalarının şartlarını sizde az çok biliyorsunuzdur... Diğer bi arkadaşım gelip yemeğini falan verebilirim dedi ama 8 gün de uzun ben nöbetten 24 saat sonrası geldiğimde bile sıkıldığını anlıyorum o gün bi süre anlamsızca miyavlıyo.. Napıcam bilmiyorum belki benim düşünemediğim bi fikir çıkar sizden

30 CEVAP

Gul36

@Cldkgkcs , Hayır, sakinleştirici kullanmıyorum.

melikealgin

Bence o yemek vercek arkadaşınız gelsin hayvan yollarda helak olmasin

Cldkgkcs

@Reyaura ben pamukkale kamil koç ve yerel farklı bi firmayla görüştüm hepsi de aynı şeyleri söyledi bakanlığın yasağıyla koltuk dahi alsan içeri alınmıyor, bagajda ama baygın olacak (ses çıkarıp içeri kadar gelince rahatsız olup çok şikayet eden yolcu var bu yüzden bu şart geldi dedi hatta biri) ve başına bişey gelmesi durumunda firmalar sorumluluk almıyor.. Allah kolaylık versin inşallah sizin yolculuk ne zaman ?

emrezrtrk

Oturduğunuz yerde güvendiğiniz komşu yok mu?Ben 10 gün komsuma bıraktım. Sağolsun komşum çok iyi baktı.

Reyaura

Anestezi uygulamayin sersemleticiler falan var sivi yas mamayle vermeyi düşündük sorarlarsa birazdan kendinden geçer falan dersiniz biz iki yavru götürücen 2 hafta sonra falan onlerine mama su koyucagim altına da hasta bezi pek miyavlamiyolar zaten insallah bi sorun çıkmaz

Cldkgkcs

Bende öyle yapmayı düşünüyorum zaten o kadar saat baygın tutmak aşırı tehlikeli geliyor ama sakinleştiriciler de kediden kediye etkisi değişebiliyormuş bazısı nerdeyse uyuttu derken bazısı hiç etki etmedi demiş bugün veterinerimizle de görüşüp daha netleştiricem internette en çok gördüğüm plegicil hakkında bilginiz var mı peki ?

Cldkgkcs

Söylemeyi unuttum ama benim en çok korktuğum şey kedimin çok panik olup kendine zarar vermesi böyle birkaç şey duydum patilerini falan kanatıp başını çarpmaya başlayabiliyolarmış panikten.. Bu yüzden ilaç kendi güvenliği için de lazım aslında

beautifulcat

Tek tek otobüs firmalarıyla görüşün, ciddi ve kararlı biçimde. Birkaç yerli firma alıyor ve bilet satış merkezine ya da terminale gidip kararlı çekinmeden konuşunca kedileri koltuğa dahi alıyorlar. Gidip bizzat konuşun yani. Hafif dozda bayıltmadan bir sersemletici ile alabiliyorlar. Sakinleştirici için veteriner hekiminize danışın bence :) İyi yolculuklar :]

Cldkgkcs

Ümit verici :) denemekte fayda var , ona da bakıcam teşekkürler :)

Cldkgkcs

Betulaltundal blablacar a da göz atıyorum ama gideceğim ile sınırlı yol imkanları malesef. 8 gün evde bırakamam evde de başına birşey gelebilir ve bende orda rahat edemem arkadaşım yeterli bakamıycak ve bana çok düşkün evde yalnızlıktan çok sıkılan bir kedi.. Gideceğim güne kadar en iyisini bulmaya çalışıcam bilet falan da almadım daha o yüzden ama en kötü yine otobüsle gidicem malesef..

Cldkgkcs

@Gul36 siz sakinleştirici kullanmış mıydınız ?

Cldkgkcs

Eymensen ben motor sesinin rahatsız etmesinden korkuyorum açıkçası onun siz gözlemleyebilmişsinizdir belki bagajda daha çok mu duyuluyordu ?

Cldkgkcs

@Kubragafuroglu bu seyahatlerinizi yakın tarihte mi yaptınız acaba ? Muavin görmedenn.. Bilmiyorum ya ben beceremem galiba :/

Anonymus813797

Bence en doğrusu kediyi götürmeyin bir kedi oteline verebilir veya tanıdığınız birine emanet edebilirsiniz. Ben de kedimi kişisel araçta taşıdım ama asla sorun çıkarmadı. Sadece tuvaleti geldiği için biraz bağırdı onu da hallettik. Onun dışında bence otobüs firmalarının izin vermemesi gereksiz. Sonuçta taşıma çantasının içinde ve koltuk falan da kapmıyor.

MinelG

Ben İstanbul Bursa arası için baktığımda 100 tl idi.Otobüs fiyatı da 80 tl iki koltuk almaya kalksam nerden baksanız aynı hesaba geliyor o yüzden tercih edeceğim :) sizde bir bakın mesafeden mesafeye değişiyor.