Bagajda Ve Baygın Olmak Şartıyla Kabul Eden Otobüs Firmaları !?

Cldkgkcs

8 günlük iznim var memlekete gidicektim güvenebileceğim kedime bakıcak arkadaşımın işi çıktı otobüs firmalarının şartlarını sizde az çok biliyorsunuzdur... Diğer bi arkadaşım gelip yemeğini falan verebilirim dedi ama 8 gün de uzun ben nöbetten 24 saat sonrası geldiğimde bile sıkıldığını anlıyorum o gün bi süre anlamsızca miyavlıyo.. Napıcam bilmiyorum belki benim düşünemediğim bi fikir çıkar sizden

30 CEVAP

Reyaura

Saatlerce aglayan bebekleri dinliyoruz ama..

MinelG

Merhaba :) ben de şehir dışında okuyacağım ve kedimi yanımda götürmek istiyorum ama kedim 6 saatlik yolda dayanamaz ya da çok hırpalanır diye düşünüyorum.Pet kargo diye bir şey buldum.Kedinizi koskocaman bir kafese koyup yatak oyuncak tarzı şeyler veriyorlar ve sizin istediğiniz yere bırakıyorlar.2 koltuk ödemeyi kabul etmişsiniz onun fiyatları da o civarda.Ayrıca ilaçsız alıyorlar.Böylesi kediniz icin daha iyi diye düşünüyorum bir araştırın isterseniz :)

Elifmuzeyyen

Otobusu dusunmeyin bence kac kedi oyle hayatini kaybetti ya kayboldu bagajdan kacti etti. Diger arkadasiniz yemegini verebilirim demis ya hani hem yemegini verip hem biraz ilgilense ne iyi olur bu duruma tamam demez mi acaba biraz ilgilense oynasa

Feronia

Ben köpeğimle otobüs yolculuğu yaptım. Duyduğunuzda hayal ettiğiniz kadar kötü değil aslında (ilk başta çok stres yapmıştım ben). Taşıma çantasına bir yoğurt kabı sabitleyip içine dökülmeyecek miktarda su koydum. Kutunun altına iki tane çiş pedi koydum (yaparsa hemen üsttekini alayım ve alttaki dursun diye) ve sabit kalması için bantladım. Az miktarda sakinleştirici verdim ama sakinleştirici olmadan da zaten sıkıntı olmuyor. Zaten bagajda şoförün yattığı havalandırmalı yere koyuyorlar. Aralarda kontrol ettiğimde keyfi oldukça yerindeydi. İstanbul-Kuşadası arası iki yolculuk yaptım bu şekilde.

tuannarss

Ben de tatil zamanı kedimle beraber gittim kamilkoçta tabi bayıltma ilacını verip bagajda durması şartıylaydı. 7 saat sürdü her otobüsün durduğunda bakıp suyunu verip yüzünü yıkıyordum . Hiç bir şey olmadı , merak etmeyin bir şey olmaz . Bir de veterinerimden 90 liraya bayıltma ilacını aldım . Kediniz evde yalnız kaldığında daha kötü sonuçlar çıkabilir , yanınızda olması daha güvenli.

betulaltundal

Bagajda kedinin sakinleştirici verilip taşınması çok risksiz bir şeymiş gibi yazılmış birkaç yorumda. BilmeniZi isterim ki daha önce çok defa kediler, köpekler bu şekilde taşınırken baygınlık geçirdi ya da maalesef canından oldu. Hatta bir otobüs muavini de hayatını kaybetmişti orda uyurken. Motora çok yakın ve dolayısıyla fazla sıcak bir bölge. Otobüsün mola vermediği 3 saat içersinde hayvanınızın başına her şeyin gelmesi mümkün. Kesinlikle tercih etmeyin bırakın evde sıkılsın ama güvende olsun. Bla bla car seçeneği var başka birinin şahsi aracından koltuk satın alabilirsiniz çoğu evcil hayvan kabul ediyor kediniz yanınızda yolculuk yapar. pet nakil de bir seçenek eğer maddi durumunuz yeterliyse gayet güvenli taşıyan firmalar var.

eymensen

Bence bu olay kediden kediyede farklılık gösterebilir , şahsen ben bursa izmir arası 4 buçuk saat yolclukta kedimi bagaja koymak zorunda kaldım başta çok korktum birşey olmasından ilk indiğimde kedim uyuyordu bagajın kapanığı açtığımda kutusunda gerinme hareketleri yaptı ve her molada kontrol ettim sonuçlar benzerdi kediden kediye durum değişebilir bizimkisi kolay alıştı ortama sanırsam , ayrıca 3-4 defa. Blabla ile gittim öyle çok daha rahat oluyor en azından yanınızda

MinelG

Bu arada ben kedimi veterinere götürürken bile kendi arabamızla çok zorluk çekiyoruz çok korkuyor.O yüzden bagajda olmasına asla izin veremem :( ben de sizin gibi 8 günlük tatile gittim ve kedimi götüremezdim.6 saat yola dayanamaz gibime geliyor.O yüzden arkadaşım 1-2 gün arayla gelip mamasını vermişti.Öylesi daha güvenli.Birini bulabilirseniz daha iyi olacak :(

Reyaura

Kardesimde iki kedisini 6 7 saat otobuste götürmeyi düşünüyor hangi firmalar izin veriyor bizde araştırıyoruz 2 koltuk alip yaninda götürmeyide düşündü eger öyle bi olasilik varsa

Cldkgkcs

Elifmuzeyyen bende öyle istiyordum ama bu arkadaşım biraz korkuyo kedilerden pek oynayıp vakit geçirebileceğini sanmıyorum oda çalışıyo 8 günde en fazla 4 5 defa gelebilir sanırım ama bi bilgisi de yok hani kedim hastalansa farkedip bana söyleyemez onu da düşünüyorum.. Feronia söylediklerin cesaret verdi aslında evde oturucaktım kızımla ama gitmeyi düşünmeye başladım sana birkaç soru daha sormam gerek sakinleştirici derken bu kendi verebildiğimiz ilaçlardan mı aldın bi defa veterinerde görmüştüm.. Yani kedin baygın değildi anestezi almadı demi ? Bilmiyorum baygın olacak diyolar bide sakinleştiriciyle neyse ama uyanık almayabilirler :/

Feronia

@Reyaura

Neredeyse hepsine sordum ama biri bile izin vermedi otobüs içine. En arka koltukta bile.

Anestezi gerekmiyor, hafif bir sakinleştirici verseniz ve sürekli miyavlamasa yeter.

Cldkgkcs

MinelG daha önce kuşum için araştırdığım çok fazla fiyatlar almıştım o yüzden bu defa düşünmedim ama ona da bi bakabilirim teşekkürler.. Evet bende kedimi yanımda istiyorum bakalım gerçekten baya stresliyim daha bir hafta var ama sağ salim gideriz inşallahh :)

Jasminn

Benim kedimde Alanyadan uçakla geldi 90 TL ye bir sakinleştirici aldık ve saat13. 00 dan akşam 18e kadar yollardaydı Ankara dan aktarmalı arabayla 2.5 saat de yaşadığım şehre getirdiler geldiğinde gözlerini zor açıyordu o gün boyunca çok hareket etmedi uyudu yemek yemedi su içti sürekli ama ertesi gün normale döndü kedinin korkmamasıda önemli veterinerinizle konuşup sizde bu şekilde götürebilirsiniz

Gul36

Benim kedim şahsi aracımızın motor sesinden bile korkup tonlarca tüy döküyor, bir süre sürekli bağırıyor. otobüs motorunu düşünemiyorum. Kedinizin Evde, yani sahiplendiği ve tanıdığı alanda kalması o yolculuk stresini çekmesinden çok çok daha iyidir. Arkadaşınız çok ilgilenemeyecekse bile iki günde bir mamasını suyunu ve kedinizin durumunu kontrol etmeye gelebilecekse hiç o korkuyu yaşatmayın bebeğinize. Siz de bir hafta kalacakmışsınız zaten, hiç değmez bence. Bir de bunun dönüşü var. Çok hassas hayvanlar bunlar, bırakın rahat ettiği yerde kalsın. Yalnızlık o yolun vereceği stresin yanında hafif kalır diye düşünüyorum.

Ben kedimle 3 kere 8 saat yolculuk yaptım. Kamil koç ile her seferinde yanımda seyahat ettim 1 sefer nilüfer turizm ile gittim onunla da sorun çıkmadı. muavin görmeden yerinize geçin zaten sizi indirecek değiller biraz da çirkeflik yaparsanız numaradan bir şey diyeceklerini sanmıyorum