Kedime Arkadaş

balinannesi

Merhaba arkadaşlar 2 yaşında kısır erlek kedim var evin tek kedisi çok ilgi görüyor. Ama yanına arkadaş almayı düşünüyorum bir süredir. Geçenlerde 15 günlüğüne bir misafir 1 yaşında kızgınlıkta olan erkek kedi getirdim ama hata ettim birden karşılaştırdım benim kedim Bal hiç sevmedi misarif kediye kinlendi hasta oldu veteriner ayırın kesinlikle dedi erkek ve kızgın olması kötü dedi diğer kedi için o şekilde ayırmak zorunda kalmıştım evden. Şimdi bi yavru kedi sahiplenmeyi düşünüyorum yanına 2 aylık kız. Hiç kediyle karşılaşmadı kendisi anlattığım olay dışında tedirginim ne yapmalıyım??

2 CEVAP

Tikih

Kediniz eve yeni bir kedi geldiğinde sterese girebilir. Bu dönemde hırçın olabilir . Fakat bu hırçınlığı size karşı değil diğer kediye karşı bir savunma sistemidir. Öncelikle kedinizi çok fazla strese sokmayın. Mesela günde 1 saat yan yana getirin . Eğer yan yana getirdiğinizde kavga ederlerse ayırın . Sonra sakinleştiklerinde tekrar yan yana getirin. Bunu günde 1 defa olacak şekilde yaparsanız alışma süreci hızlanır . Yaklaşık 2 hafta sonunda yavaş yabaş serbest bırakın. Fakat birbirlerine zarar verirlerse engelleyin . Sonrasında mama , su , tuvalet vb. Kablarını yan yana getirebilirsiniz . Bu şekilde birbirlerini kabullenmek zorunda kalıcaklardır . Fakat dediğim gibi bu süreç 2 hatta 3 ay sürebilir . Sizin bu sürede olsdukça soğuk kanlı olmanız lazım

balinannesi

Teşekkür ederim cevabınız için