Pirelenmiş

hoya

kediciğimin tüylerinin arasında iki kere falan pire gördüm, hiç dışarı çıkmadı nasıl bulaştı bilmiyorum,

pire tasmaları işe yarıyor mu yoksa dış parazit ilacı mı almalıyım

8 CEVAP

Gul36

Rica ederim. :) Bu arada ben yarım litre kadarlık bir suya birkaç damla biberiye, birkaç damla lavanta yağı döküyorum. Bu kadarı yeterli olur, her şeyin fazlası zarar. Bir de bu karışımı her yerine sürüp (özellikle ense ve boyun kısımlarına ve eklem yerlerine) taradıktan sonra bir on dakika kadar kendisini yalamasına engel olabilirseniz süper olur.

hoya

,;:/(.-

Benim kedimdede oluyor yazlari ..evde oldugu halde 8. Katta oturuyorum disari temasi cok uzak ama oluyor...yaz ve sonbahar malesef kene ve pire zamanidir ben surekli dis ve oc parazot yaptiririm..kalan yumurtalar oluyor sanirim ondan

hoya

cevabınız için teşekkür ediyorum,

Gul36

Ben de geçen kedimin yanağında bir pire görüp yakaladım, sonra günlerce pire tarağı gibi ince bir tarakla tersten ve düzden tarayarak tüylerinin arasını araştırdım. Ve seyrelttiğim bitkisel yağ karışımını hem onun üzerine, hem yattığı yerlere hem de tüm eve sıktım. Açık renk kedilerde zaten görünüyor pire varsa. Siz de bir deneyin derim. Eğer siz veya aile üyeleri rahat edemeyecekseniz bir kereliğine olsun dış parazit damlası yaptırabilirsiniz ama öncesinde lavanta yağı, biberiye yağı, birkaç damla saf elma sirkesi ve papatya çayını suyla seyrelterek kedinize okşar gibi sürüp bir taramayı deneyin.

hoya

çook teşekkür ederim, karışımı deniyeceğim, heryere sıkarım galiba, umarım işe yarar, bizim buralarda dış parazit ilacını 60 liraya faln yapıyorlar çünkü,

hoya

tamamm,

Reyhankoca

Yazın her ay kışın 2 ayda bir iç dış parazit yapıyor veterinerimiz