Yavru Köpeğim Evimin Merdivenlerinden Düştü

guineapigela

Mia nin yavrusu yukaridan asagiya yanima geliyordu kayarak dustu sanki kaydiraktan kayiyor gibi dustu ama hic birsey olmadi benim icim rahat etmedi yarin erkendenn bi veterinerimize goturecegim r bizim buralarda bu saate veteriner bulmak zor..

Sizce en kotu ne olmus olabilir ? Endisleniyorum ic kanama belirtileri nedir?

4 CEVAP

FarraigeXVIII

Hiçbir şey yokmuş gibi ayağa kalkıp normal devam etmeleri iç kanama olmadığını göstermiyor malesef götürebiliyorsanız götürün derim. Veteriner iç kanamaya karşı iğne vuruyor.

FarraigeXVIII

İç kanama belirtileri

Nöbetler
Bulantı ve kusma (özellikle koyu renk kusma)
Denge kaybı
Bilinç kaybı
Kanlı ya da koyu kahverengi hatta siyah dışkılama
Kanlı idrar
Ağız, burun ya da kulaklardan kan gelmesi
Kan tükürmek ya da kanlı öksürük
Nabızda zayıflama

guineapigela

Tessekurler yarin en erken zamanda goturecegim.

Reyaura

Eger iç kanama varsa iğne hiç bir halta yaramiyor. Benim kedim 4.kattan düştü iç kanama gecirmedi merdivenden kayarak düşen yavrununda iç kanama geçireceğini sanmiyorum.