Flexi Tasma Almayı Düşünüyorum. Tavsiyeleriniz Neler ?

FulyaC

2 ceşit var sanırım biri ipli diğeri serit seklinde hangisi daha iyi sağlam bişey lazım

7 CEVAP

Feronia

Şerit kullanıyorum, şerit öneririm.

Tikih

Ben bir rotwelir beslemiş olarak konuşuyorum : rotwelir cinsi köpekler çok güçlü oldukları için ip şeklinde olanı aldım. Ve çok memnun kaldım. Birkerede şerit şeklinde aldım. Şerit şeklinde olmasının güzelliği siz bir yerde otururken özgürce gezebiliyor . Sanırım sizin köpüşünüz golden . Size şerit şeklinde olanı öneririm . Hem köpeğin rahatı hem sizin rahatınız açısından çok güzel olur . Örneğin : köpeğin tuvaleti geldiğinde hayvan utanmadan rahatça yapabiliyor . Top attığınızda koşup getirebiliyor . Hemde tasma ip olmadığı için köpek koştuğunda eliniz acımıyor yada hayvan zorlanmıyor .

Feronia

Ben şeritlinin daha sağlam olduğunu düşünüyorum. Ama uzayan kayış değil de gezdirme kayışı alsanız daha sağlam olur.

Tikih

İplisi daha sağlam olur . Şeritlisi çektikçe gittiği için büyük ırklarda zor oluyor . Fakat ipte kendi gücünü kullanabiliyorsunuz. İpteki tek zorluk nereye gitse arkasında olmak zorunda kalıyorsunuz . Fakat dediğim gibi hayvan üzerindeki liderliğinizi daha iyi sağlayabilirsiniz

Tikih

Benim köpeğim seriti heryerine doluyordu . Aynı zamanda arkasını dönüp ısırıyordu m fakat küçük ırklar için çok iyi bir tasma

FulyaC

Flexi vario ve flexi new comfort var bunların farkı ne peki. ? Bi de bizimki golden sibirya kırması aşırı güçlü ve çeken bi köpek. İplisimi şeritlisimi daha sağlam olur

FulyaC

L boyutunda ipli bulamadım yaa :(