Sokakta Yaralı Ve Yardıma Muhtaç Bir Hayvan Görseniz Ne Yaparsınız?

guineapigela

Kedi veya kopek gordununuz yarali,aç yavru veya yetiskin farketmez

Cevaplari merak ediyorum.

4 CEVAP

Nurada

Maalesef geçen gün başıma gelen. Tanıdığım veterineri aradım hemen. Çok masraf olacağını söyledi. Öğrenciyim karşılayamazdım. Belediyenin ambulansını aradım. Aramaz olaydım dün kaybettik kediyi..

Elifmuzeyyen

Alip kendi imkanlarimizla veterinere götürüyoruz biz ama daha ağır bir tedavi gerektiriyorsa belediyenin veterinerlik hizmetlerini arıyoruz ekipler gelip arıyorlar daha sonra da durumlarını takip ediyoruz. Bu sekilde

Elifmuzeyyen

Aç yavru veya yetişkin olunca yine kolay karinlarini doyurabiliyoruz o anlik bile olsa.. Ama yarali hasta olanlar da çok zor oluyor. Bazen yerlerde hayvan ambulansi uygulamasi var diyecektim ki @Nurada o da bin beter belli ki..

aycacat

Bu konu çok can sıkıcı, Eyüp'te her tarafa asılı hayvan ambulansı reklamları ama kaç kere aradımsa o uygulama artık yok deniyor. Zaten belediyeyi hangi konuda olursa olsun aradığınızda bir sövmedikleri kalıyor. Bahçedeki yaralı kediyi gelip almaları için aramadık yer kalmadı. En sonunda 6-7 saat sonra bir belediye barınağı gönüllüsü gelip aldı motorla, ona şükür ettik. Gerçekten aramadigim yer kalmadı o gün, kime sorduysam o konuyla biz ilgilenmiyoruz dediler. Tekrar böyle bir durum olursa ne yapacağım hiç bilmiyorum doğrusu.