Mantar Mı Sizce? Mantarsa Ne Yapmalıyım ?

Fulyakopuk

Yaklaşık 4-5gündür var bu batikon yada ketoral şampuanla yıkamak işe yarıyomu aşı faydasz diye duydum ne yapmalıyım iki yavru kedim daha var onlara eçemeden çözüm bulmak istiyorum

9 CEVAP

aleyn

ilk etapta bi sarımsak yağı ya da sarı kantoron yağı sürün bunlar geçirmezse daha ileri tedavilere başvurmayı düşünebilirsiniz. yağ çok az sürüp masajla yedirip bi 10-15 dk iyice emilmesi için kedinizi tutmanız iyi olur.

aleyn

aktardan bulabilirsiniz önce sarı kantoronu arayabilirsiniz. deri hastalıkları kedilerde genedle bağışıklık düşünce ortaya çıkıyor, bağışıklık yükseltici uygulamalr yapabilirsiniz beslenmelerinde eksiklik varsa bunu giderebilirsiniz, yağla ya da merhemle yaralar iyileşir ancak bağışıklık düşük oldugu müddetçe tekrar tekrar başka yerlerde çıkabilir.
her gün bi kez uygulasanız yeterli.

Reyaura

Mantar yayilan bir hastalik ve çok zor geçiyor gectigindede surekli tekrarliyabiliyor. @aleyn dedigi gibi sari kantoron işe yariyor gerçekten ben batikondan memnun kalmadim hiç. Yayilmamasi için suda seyreltilmis organik elma sirkesini ovalayarak kedinize surerseniz yayilmaya engel olur.

cakil19921

Benim sokaktaki bir kedimin mantari vardi normel insan mantari icin olan bir merhem alip kullanmistim sonra gecti

Fulyakopuk

Bu yağlaro aktarlardanmı bulabilirim ne kadar sürede yapmalıyım ne kadar uygulamalıyım?

Fulyakopuk

Çok teşekkür ederim bi deneyim normalde ne veriyosam hep aynı şeyleri veriyorum fakat yaklaşık 1-2aydır yaş mama hiç vermedm ondan olmuş olabilirmi acaba gecelik öncesi ve gebeliğinde hep yaş mama veriyodum sonra yavvrular oldukdan sonra onlarada verdim yaklaşık 1-2aydır hiç birine vermiyodum ondan olmuş olabilirmi?

Elifoo

Ben mantarı başlangıç aşamasında yakaladım. Sirkeyi suyla seyreltip sadece o kısma pamukla uyguladım. Bir iki gün içerisinde toparladı. Ancak resimdeki görüntü bir miktar ilerlemiş gözüküyor ve tabi mantar olup olmadığı da belli değil. Veterinere gitmenizi öneririm

Fulyakopuk

2gün önce götürdüm veterinere çünkü ordaki tütler tutam tutam döküldü 1hafta içinde orda tüy kalmadı çok ilerlememişti ama güçlüydü sanırım gittik bveterinere bir sprey verdi günde bir sefer sıkın dedi kültür alındı 7-10gün aradında sonucu çıkarmış onu bekliyoruz sonuca göre bi ilaç vercek yavruları var ondan korkuyorum sürekli yalıyolar birbirlerini o bölgeyide yalıyolar ister istemez korkuyorum onlarada geçicek diye ayırsam olmuyo ortalığı yıkıyolar ayrı ayrı durmuyolar birleştirsem sürekli dip dibeler napcam bilmiyrm

rendhart

Mantarın tedavisi kadar, mantar sporlarının yok edilmesi, kedilerin yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi de çok önemli. Instagram: kedici_geldi bu konuda uzman