Tuy Sorunu

Scot

Kedim asiri derecede tuy dokuyor evde her yer tuy artik uzerimden yedigimiz seylere dokulmeye basladi ve esim bu durumdan asiri rahatsiz.artik sahiplendir su kediyi demeye basladi.anliyamadim yani bu kadar anormal tuy dokumu neden olur. N&D mama kullaniyorum tariyorum rulomuz var ona ragmen yattigi yerler tuy dolu.ne yaomam gerekiyor acaba.korkarim esim evde barindirmak istemicek

22 CEVAP

erdoqan00

Kediniz beyaz renkli olduğu için kuzu etli mama kullanın benim de kedim beyaz tavukluya karşı alerjisi var dediginiz gibi deli gibi tüt döküyordu araştırmalarım sonu beyaz renki kediler de deri hasasiyet alerji sorunu oluyormuş onun için kuzu etli mamaya geçtim gelmesini bekliyorum

Ares07

Benim kedimin de tavuklu mamalara alerjisi var. Kuzu etli veya balıklı hangi kedi mamaları var yavru için prochoice hariç önerebileceğiniz?

erdoqan00

Proplan kuzu etli özellikleri içeriği çok güzel duruyor

Gul36

@Ares07 , Go'nun kitten ya da yetişkin olarak ayrı mamaları yok. Taneleri küçük ve içeriği yavrulara da uygun olduğu için aynı mama hem yavru hem de yetişkin kedilere verilebiliyor. Petcurean Go Sensitivity and Shine diye aratın. Karşınıza çıkan sitelerde pahalı olabilir ama ************'da uygun fiyata bulmanız mümkün.

Scot

Ben sahiplendirmek taraftari degilim kesinlikle ama esimle cok ciddi sorunlar yasiyoruz.hayvana kotu davraniyor her yerde tuyu var diye bende gordukce uzuluyorum dedim iyi nir yere gitsin en azindan biraz uzulurum ama duzelir istedigim zaman sevmeye giderim diye dusundum ama kararsizim bende bilmiyoru m

Gul36

@Scot , Hepimiz aynı sorunlardan dönem dönem mustarip oluyoruz. Kiminin eşi, kiminin anne babası sorun çıkartıyor. Benim de annem çok kızıyor tüyleri yüzünden ama çok fazla sevdiği için artık "sahiplenmeyecektin şunu" kısmını atlattık çok şükür. Ben de çözümü artık onun göreceği yerlerde tüy bırakmamakta buldum. Sık sık süpürüp ruloyla temizliyorum. Özellikle Mutfağa girmeden önce birkaç dakikamı üstümü ruloyla temizlemeye ayırıyorum. Yemeklerde tüy görmeyi ben de istemem zaten. Siz de eşinizle bu şekilde orta yolu bulmaya çalışabilirsiniz belki.

Kimsecik

Vetoskin çok etkili bende okudum ve bir blog sahibinin tavsiyesi(suzionline)
Balıklı tahılsız mama kullanın hergün eldiven tarak ile tarayın diğerleri hikaye çünkü.