Yavru Köpekte Tuvalet Eğitimi

kedilerim2018

arkadaşlar 3.5 aylık yavru cocer ım var.kakasını pede yapıyor fakat çişini inatla rasgele yapıyor ve üzerine basıp yürüyor.hergün ev temizliği yapıyorum..fakat zorlanıyorum bazen.biliyorum henüz küçük.fakat kakasını öğrendi niye çişini başka yere yapıyor anlamıyorum.

4 CEVAP

Kimsecik

genel kanı 6 aya kadar tutamadığı hususunda 6. aydan sonra daha rahart tutacaktır ama tabi şuan hep böyle gidicek gibi gelir size ama öyle değil normal karşılayın.Çocuk gibiler 2 yaşındaki çocuğa her sözünüzü dinletebiliyormusunuz hayır anlasa dahi istediğini yapıyor onun gibi birde siz evdeyken farklı siz yokken farklıdır siz evde oldukça daha olumlu neticeler alırsınız.Yeterince egzersiz oyun ve gezinti ilacı sizin için problemler minimilize olur bu unsurlar ile.

Kimsecik

Tutarsızlık oluyor yavru tutamadığı için geldiği gibi yapıyordur yada biraz tutuyor sonra bırakıyor :)
Su koyuveriyor diyorlarya hani ... :)

Kimsecik

Çaresi sık sık dışarı çıkarmak sizde çalışıyorsunuz bildiğim kadarıyla ozaman büyüyene kadar geniş alana bırakmayın bir odada kalsın siz yine pedi koyun.

kedilerim2018

evet çalışıyorum.biliyorsunuz kedilerimde var.köpeğim ben yokken çok bağırıyor diye kediler ile köpeğime bir oda ayarladım .arkadaşları varken fazla bağırmıyor.o sorunu çözdük .kaka olayınıda %90 çzdük.fakat bu çiş olayında inat ediyor .pet yanında gidiyor pedin dışına yapıyor.sizce kaç aylıkken düzene girer .yani düzenli pedine yapsa razıyım .dışarı olayını zamanla öğrenicek zaten.