Kedilerin Yuttuğumuz Tüyleri

Arkadaşlar kedimi haliyle severken öpüyorum sürekli ve boğazımda tüylerinin takıldığını hissediyorum ciğerlerime zarar verir mi bu tüyler bi bilginiz var mı annem çok muzdarip bu durumdan

12 CEVAP

FarraigeXVIII

Evdeki kediler aşılı olduğu için zarar vermez

cakil19921

Evet soyle asili bir kedi zarar vermez lakin cok kucuk ihtimalde olsun zarari ver bana gore cok doktugu donemlerde pek yaklasmayi opmek istiyorsanz bile cok sîk almayin

cakil19921

Opmeyin

cakil19921

Cunku sanucta kil ve uzun surede kendini belli eder her ksijnin bagisikligi farkli

Küçüklükten beri bana anlatılan hikaye var. Birisi kedisini opuyormus sonra bu kişinin midesinde kocaman kedi tüyleri topagi çıkmış. Kaç kere ameliyat olmuş ve çocuğu da olmamış. Kaç kişi bunu anlattı artık unuttum sayisini. Özellikle kedi tüyü çok tehlikeliymis yapisiyormus cigerlere.. Babam özellikle kıyafetlerdeki tüyleri hep toplatir makineye girmeden önce bantla killari toplar.. Gerçekten zrarli mi bilmiyorum bazen benim de agzima geliyor kopegimden

Ares07

Bu tür hikayeler doğru değil. 16 yaşına kadar yaşamış bir köpeğim vardı. Yaşlılığında tüyleri inanılmaz ölçüde dökülüyordu. Cocker cinsi uzun tüylüydü. Hiç bir sorun olmadı ne bende ne ailemde. Şimdi de kedim var. Aşılı ve kontrolleri tam kedi köpeğin tüyünden hiç bir zarar geleceğini düşünmüyorum.

Doktora sorduğumda aşılı ve evden çıkmayan kedilerin tüyleri vücuda girdiğinde mutlaka çıkar dışkı ile dedi. Ama boğazımda tüy olduğunu hissedince insan yine de korkuyor

gulsaha

İnsanları hasta eden şey tüy değil, tüydeki parazitlermiş. Eğer iç dış parazit aşısını düzenli yaptırıyorsanız sıkıntı olmaz

Ezgikitty

Bundan bende korkuyorum sokak kedisi bakıyoruz arada seviyorum yani okşuyorum sadece ellerimi yıkıyorum ama sonra gene de bisey olur mu ki

Dondurmacik

Aşısız bir hayvanınız varsa tüyler akciğerinize yapışıp kist oluşturabilir aşılıysa zaten bir sorun olmaz

Ezgikitty

Ama öpme veya kucagıma alma yapmıyorum yanlarına gidiyorum hep veya arada okşuyorum ama ellerimi yıkıyorum korktum su an gercekten yapmayım bir daha o zaman

BanuYuzgec

Sokak kedilerini sevdikten sonra ellerinizi güzelce yıkarsanız bir şey olmaz