Kedi Göz Ve Kulak Temizliği

gulsaha

Kedinizin kulak ve göz temizliğini nasıl yapıyorsunuz? kullandığınız ürün varsa tavsiye eder misiniz?

9 CEVAP

Elifmuzeyyen

Kedilerimizden birinu sahiplendirdik yeni sahibi kulaklarini kulak pamuguyla temizlemis bize de fotograf atmisti :') cok derine sokmamakla birlikte kulak pamuguyla temizleyebilirsiniz diye düşünüyorum ama ürün adi hakkinda bilgim yok

Gözlerini normal suyla kulak çubuğu ya da pamukla siliyorum. Kulaklarını da kulak çubuklarına kulak temizleme losyonu dökerek siliyorum. Losyonu ayda bir kullanıyorum normalde suyla siliyorum kulaklarını gözleri gibi. Losyon yağlı kokulu olduğu için sevmiyorlar ama güzel temizliyor. Record losyonu kullanıyorum.

Elifmuzeyyen

+gozle ilgili yazmayi unutmusum gozlerinde capak olusuyorsa ve kuruyorsa sabah kalktiginda cok sicak olmayan çaya pamuk batirip temizleyebilirsiniz. Akıntı şeklinde enfeksiyon varsa -bizim kediler bahçede olduklari için ve birbirlerine pati şov yaptiklari için gözleri bazen enfeksiyon olabiliyor- o zaman göz kremi ve göz damlası kullanabilirsiniz biz exocin göz kremi (eczaneden alabilirsiniz veteriner önermişti) kullanmıştık tekrarlayinca da kullanıyoruz bizim kendi veterinerimiz gentagut veya onadron göz damlalarini da demişti ama diğer veteriner bir kedi kliniğinde çalıştığı için ve bizim burdakiler büyükbaş veterineri olduğu için diğer hekimin daha bilgili olduğuna inanıyorum onun için exocin kullanıyoruz. Bir de göz kremi terramycn göz kremi veya tobrased göz kremi kullanabilirsiniz. Veteriner bize cloptic isimli bir krem vermişti gözün içine sıkılıyor çok etki etmedi açıkçası. Biz yine terramycne döndük. Umarim bunlar size yardimci olur bildiklerimi aktarmaya çalıştım

Elifmuzeyyen

Göz temizliği de diyince onu belirtmek istedim, o zaman ilik suyla silebilirsiniz

gulsaha

Teşekkür ederim elif hanım :)

Record kulak temizleme losyonunu ben nette araştırıp aldım eşim veteriner o da onayladı :)

gulsaha

veteriner mi önerdi losyonu acaba

gulsaha

Göz enfeksiyonu yok suanda bir ara olmuştu veteriner damlası ve antibiyotikle çözdük işi. Bizimki yüzünü yıkamıyor. Tüyleri de bembeyaz çay sürünce kötü bir leke kalıyor maskeli gibi geziyor . Bende losyon kullanmak istiyorum o yüzden

gulsaha

Eşinize birde gözü için ne kullanılmalı onu sorabilirseniz sevinirim :)