Yavru Kedim Tuvaletini Yaptıktan Sonra Halıya Poposunu Sürtüyor ?

senay54

40 günlük erkek smokin kedim var. dışkısını yaptıktan sonra halıya sürtüyor. halı silmekten bir hal oldum . tuvalet yapınca beklıyorum. siliyorum poposunu. ama bazen gormeyebılıyorum yada evde olmayınca aklım kalıyor. halıları santim santim bakıyorum sonra . büyüdükçe bu huyu değişirmi ? yoksa devam edermi?

2 CEVAP

Kimsecik

ufacık kedide ne anal kesesi yahu büyüdükçe daha dikkatli ve titiz olur siz takipte kalın şimdilik :)

Onatgokmen

Halıya sürtmesi anal kese kaynaklı olabilir, kaşıntı gidermek/patlatıp rahatlamak amacıyla sürtüyor olabilir. Veterinerinizin anal keseleri boşaltması olası