Kedime Mama Beğendiremiyorum !

Kbraege

Arkadaşlar kedim 8 aylık ve mama beğendiremiyorum proplan yedirdim hep ama yok sevmiyor profine aldım hiç yemiyor ben bu kıza ne yedircem yardım edin ne istiyor bu cadı

9 CEVAP

ursaminor

Bizim denediklerimiz ve bırakma nedenlerimiz: Orijen Cat&Kitten (alerji yaptı), Orijen Six Fish (alerji yaptı), Royal Canin Kitten (kalitesiz), Acana Pasifica (alerji yaptı), Acana Grasslands (alerji yaptı), Acana Dranchlands (alerji yaptı), Taste of Wild Somonlu (alerji yaptı), N&D az tahıllı portakallı balıklı (aşırı kilo yaptı), N&D kinoa weight management(kilo sorununu çözmedi), N&D balkabaklı kısırlaştırılmış bıldırcın nar (kilo yapıyor), Petcurean Go! Sensitivity&Shine (şu anda deniyoruz)

Bunlar dışında onlarca mamanın deneme boyunu da aldık, numune istedik baktık.
Yani sadece iki-üç mama deneyerek çok erken karar vermişsiniz :D Umarım en kısa sürede sevdiği bir şey bulursunuz. Biz 2 yıldır deneye deneye bir hal olduk. Üstelik kumar gibi. Hiç bilmiyorsun o zardan ne gelecek :(

Tikih

Kedinize N&D verebilirsiniz . İştahını hemen arttırıyor . Bunun yaninda bonacibo vb. Markalar da kullanabilirsiniz . ( N&D dememin sebebi benim kızım kömürde yemiyordu iştahını arttırdı ) yoksa dünyada tek N&D mama yok ??

melikealgin

Ek gıda veriyor musun ? Evden bi sey verme mecbur kalıp yiyolar benimki oyle alıştı profineye

Amedsoner

Önce beğendiği tadı bulun. Tavuk içerikli mı kırmızı et içeren mamayı mı seviyor onu öğrenin. Benim kedim de mama seçiyor. Tavuklu mamayı günlerce aç kalsa ancak bir gıdım yer. Ya da aç bırakın biraz mecbur yiyecektir.

Kbraege

Bugün nd aldım ama koklayıp geçiyor önünden . Ben anlamadım ne vereyim ek gıda evet bazen yiyor yaş mama yoğurt yumurta vs . Kızgınlığa da girmedi daha acaba zamanı mı geliyor çözemedim bi türlü derdini :(

Kbraege

Umarım bulurum hanfendinin neyi seveceğini çok değiştirmek istemiyorum aslında o yüzden bu çabalar ama işte :)

BatmanF

Royal Canin tavsiye ederim ben yetiştiremiyorum kedime hiç hayır demiyor :)

Lokmacan

Veterinerinizden rica ederseniz size elindeki Kuru mamaları denetebilir bizimkide hiçbirini yemiyodu en son proplanda karar kıldı

VASVIYE

BENİM KEDİM WHİSKAS YİYOR AMA HEM KİLO YAPIYOR HEM DE İSHAL