Lütfen Yardım...

privacy031

Arkadaşlar 1,5 yaşındaki kedimin 1 ay öncesine kadar tuvaleti dışına işeme alışkanlığı yoktu.. 1 ay önce yaklaşık 2 hafta tatil dolayısıyla evde yanlız kaldı.. geldiğimde 4-5 noktaya işediğini farkettim.. 4-5 günde birde arkadaşım gelip tuvaletini temizlemişti... ama buna rağmen 1 aydır evin farklı noktalarına idrarını yapmakta..artık korkudan işe giderken salonun kapısını kapatmak zorunda kalıyorum.. bu seferde antrenin belirli noktalarına işiyor.. bi işediği yere bir daha işemiyor..lütfen yardım edin... banamı sinirlendiği için yapıyor bunu? yoksa alışkanlık haline mi getirdi?her akşam eve geldiğimde kontrol etmek zorunda kalıyorum işemişmi diye.. 1 ay öncesine kadar herşey normaldi.. hiç böyle huyları yoktu bu kedinin.. görüşlerinizi bekliyorum lütfenn...

9 CEVAP

cakil19921

Erkek kediler koku bırakmak amaçlı çevreye iserr yani kediniz kizginliktaa nedeni buu

SEYMADUMAN

kedi kumlarını temizleme süresi 4 5 gün değil max 3 gün olduğunu biliyorum. o süre zarfında kediniz pis bulduğundan kabı dışına yapmaya başlamıştır. daha sonradanda bunu alışkanlığa çevirmiştir diye düşünüyorum. bence günün belirli saatlerinde kedinii kumuna siz götürün ve oraya yapması gerektiğini yeniden hatırlatın zamanla alışacağını umuyorum.

Nisaseyss61

Kedinizi kısırlaştırmadıysanız bu yaptığı çok normaldir. İz bırakmak amaçlı yapıyor

privacy031

ama koku bırakmıyor resmen işiyor.. bu kadar işemesi koku bırakma amaçlımıdır? az işese anlayacağım:))

Kimsecik

kızgınlık sebebi

Kimsecik

Kısırlaştırmazsanız devam eder bu şekilde.

kedicikikadin

Merhaba,
Nedenleri şunlardan biri olabilir.

  • Tuvalet kabı pis olabilir.

  • Depresyonda olabilir.

  • Sizi cezalandırıyor olabilir.

  • İdrar yollarında sıkıntı olabilir.

1 aydır böyle diyorsunuz, veterinere götürmenizi öneririm. İdrar yolu yanmaları dışarı işemeyi tetikler.

privacy031

yorumlarınız için teşekkürler... 2 gündür salonun kapısını tekrar açtım ve dışarı işeme olayı olmadı..çok ilginç.. salonu çok seviyor. sanırım beni cezalandırıyordu..takip edecem bi kaç gün daha..

Lokmacan

Instagram'da 2kedi2aslan1ev hesabına göz atabilirsiniz bu konuyla ilgili temizleme yöntemleri falan var bazı ürünlerden bahsediyor o ürünlerle silinen yere kedi bi de tuvaletini yapmıyormuş