Kedi Kumu Tavsiyesi

Bamboo

Herkese merhabalar, kızımız bambooyu sahipleneli 1 ay kadar oluyor ve ilk alınan mamamız ve kumumuz bitmek üzere ve kızım daha 2,5 aylık sizce hangi mama ve kumu tercih etmeliyim? Ek olarak ilk defa kedi bakıyorum :)

12 CEVAP

aleyn

kristal silika kum kedilerin ciğerlerine ve patilerine zarar veriyor kedinizi düşünüyorsanız kullanmamanız daha iyi.

ssb

Bentonit ince taneli kum kullanabilirsin ben quik bentonit kullanıyorum gayet memnunum

Zynpkck

Gönüller isterdiki ever clean alalım ama doların 7 tl olmasıyla hayaller ever clean hayatlar pisi pisi yada quik

aleyn

mama ve kum için öncelikle bi bütçe belirlemelisiniz çünkü çok geniş bi fiyat aralığından ve farklı kalitelerde ürünler var, kg başına ya da aylık bi bütçe belirlerseniz ona göre daha rahat yardımcı olunabilir. bir de şu an hangileri kullanıyor.

Elif12345

Bence en güzeli kristal kum tavsiye ederim

beautifulcat

Proline Kokusuz Bentonit Kum :) Topaklanması ever clean'le yarışır, koku emmesi baya iyi, ilk yaptığı an hafif hissediliyor sonra geçiyor :=)

Bamboo

Mamanın paketini atmışız :( saklama kabına koymuştum mamasını bozulmasın bayatlamasın vs diye kumu ise formix bentonit pette bunu vermişler

aleyn

mama olarak petcurean now fresh, petcurean go, applaws kitten, nd kitten biraz daha uygun fiyatlı matisse olabilir. kum olayı karışık bentonit topaklanan kumları bütçenize göre deneye yanıla kendi beklentinize uygun bi tane bulabilirsiniz. quik, mırmır, pisipisi, proline, lindo sanırım en kullanılanlar. ayrıca önceki mamanız bitmeden almalısınız direkt mama değişimi yaparsanız ishal olur muhtemelen bir hafta 10 gun kadar eski mamayla karıştırarak vermeniz gerek.

kedi72111

Oteline çok harika

kedi72111

Proline

BatmanF

quik ve vancat kullandım şuana kadar bu ikisi arasından quik'i tavsiye ederim.

Busedndn

Mama nd kitten kullanıyorum ilk günden beri, çok severek yiyor. Kum olarak çok denedim(bentonit) En iyisi tabii ki ever clean (less trail kullanmıştım) ama en son 130 tl ydi o yüzden şu an biokat kullanıyoruz, gerçekten 0 toz bence bu konuda ever cleanden daha iyi. Ama patilere yapışıyor biraz :)