8 Aylık Biri Dişi, Diğeri Erkek Olmak Üzere İki Kedim Kızgınlık Dönemine Girdiler

Darque

Merhaba, mart ayında barınaktan 2 kardeş yavru kedi sahiplenmiştim biri dişi biri erkek. dişi olan değil de erkek olan kızgınlık dönemine yeni yeni girmeye başladı acı acı miyavlıyor arada. iki kedinin çiftleşmesinden korkuyorum çünkü henüz kısırlaştırmak için yaşlarına girmediler. ne önerirsiniz bunu engellemem için?

4 CEVAP

Mayis1

Çiftleşmediği sürece aralıklarla tekrar kızgınlığa girecek. Bence erkek kediyi kısarlaştırabilirsiniz. Tabii veteriner erken dediyse yaptırmayın. Ama dişi kedi için en az 2 ay daha bekleyin derim. Bence veterinere bir danışın ve aynı odada bulunmamalarına dikkat edin

Mayis1

Çiftleşmediği sürece aralıklarla tekrar kızgınlığa girecek. Bence erkek kediyi kısarlaştırabilirsiniz. Tabii veteriner erken dediyse yaptırmayın. Ama dişi kedi için en az 2 ay daha bekleyin derim. Bence veterinere bir danışın ve aynı odada bulunmamalarına dikkat edin

Elif12345

Erkek kediyi kısırlaştırın onlar yaşından önce kızgınlığa girer

Darque

Evet veterinerle konuştum 1 yaşından önce kısırlaştırmayı bünyeleri kaldırmayacağı için tavsiye etmiyoruz dediler ben de ne olur ne olmaz diye 1 yaşına kadar bekleme kararı aldım. ama evim çok küçük olduğundan ikisini aynı yerde tutmak zorundayım. 2-3 aya erkek olanı kısırlaştırıcaz o zaman mecburen