Kedimin Dışkısı İlk Defa Simsiyah Ve Çok Sğır Kokuyor

SenanurKsl

Arkadaşlar kedim 3 aylık . Normalde kakası bütün halinde olurdu ve hiç kokmazdı özellikle bakardım . Kedi kumunun esansı karışık bi kokusu olurdu kötü değildi ve dediğim gibi kokladığımda alınan bi kokuydu. Az önce kaka yaptı ve yatağımda olmama rağmen birden çok ağır bi koku geldi gittim baktım bütün halinde değil parça parça halinde dağılmış şekildeydi yerlerde bile küçük parçalar vardı . Ve temizlerken inanılmaz ağır kokuyodu tam tarif edemem kokuyu. Sonra poşete koydum ve ezdim elimle hep yaparım bunu normalde dılı siyah içi sarı turuncu renklerde olurdu bu sefer ezdiğimde simsiyah boya gibiydi kaka. Suan cidden korkuyorum yarın ya da en kısa zamanda veterine götürücem ama ciddi bilgiliyseniz cevaplarınızı bekliyorum şuan çok koku içerisindeyim :(

19 CEVAP

SenanurKsl

İç dış parazit aşısı yapıldı 2 hafta önce iç parazit olcağını sanmıyorum

SenanurKsl

Dışkı tahlili şart oldu o zaman emin olmak lazım.

SenanurKsl

Ben de evde yaptığım yaş manalara hep kabak katıyorum bilmiypdum bunu suan kabaklı tavuklu pirinçli yumurtalı mama yaptım yediriyorum proplan kuru mamayla birlikte bi gün kuru bi gün yaş gidiyoruz

Sinemsn

Bu gece benim kedimin de başına ilk kez geldiğinden Googledan aratıp sizin konuşmanıza rastladım. Olur da başına gelen olursa bizim gibi fikir olsun diye yazıyorum. Veterinerimizden az önce döndük. Düzenli iç dış parazit aşısını yaptırıyoruz. 3 gün önce iç dışını olmuştu. Kedim 1 yaşında dişi sarman, ilk kez ciğer haşladım fazla yedi normalde kendi kuru mamasından başka bir şey yemez. Anca evde et, tavuk kokusunu alınca göz hakkı, koku hakkı gibi tadımlık yerse yer. Bu kez bile isteye ben abartmış olup izin verdim. Siz vermeyin. Normalde kuru maması Orijen. Veterinerimiz bu gece kesin bir dille tembihledi. Kendi kuru maması doyurucu, kaliteli olduktan sonra başka bir şey vermeyin dedi. Aksiyonlara girmeye gerek yok. Sokakta baktığım canlara aç kalmasınlar, çöpten yemesinler diye elimden geldiğince kuru mama yanında bir şeyler yapmaya çalışıyorum yaş mama olarak.ama ev kedisine yapmamanızı tavsiye ederim. Çünkü aldığımız mama kaliteleri ister istemez fark ediyor. Evde ekstra vitamin vs vs vermek yerine kendi kuru maması kaliteli olsun, doyurucu olsun, suyunu düzenli içsin (biz otomatik akan çeşme kullanıyoruz, su içmesi gayet iyi. Akan sudan içmeyi seviyorlar. tavsiye ederim.) Ciğer mi bir daha tövbe. Zaten burada da okuyunca tamam dedim. Yaş mamada en güvenlisi evde yaptığımız, et olarak seçeceğimiz tavuk göğsüdür arkadaşlar. Benimki bu gece veterinerde 3 iğneyi poposuna yedi. Mide bulantısı için, rahatlatıcı olduğunu söyledi vücut ısısı yükselmiş yarın tekrar gideceğiz.