Kedimin Dışkısı İlk Defa Simsiyah Ve Çok Sğır Kokuyor

SenanurKsl

Arkadaşlar kedim 3 aylık . Normalde kakası bütün halinde olurdu ve hiç kokmazdı özellikle bakardım . Kedi kumunun esansı karışık bi kokusu olurdu kötü değildi ve dediğim gibi kokladığımda alınan bi kokuydu. Az önce kaka yaptı ve yatağımda olmama rağmen birden çok ağır bi koku geldi gittim baktım bütün halinde değil parça parça halinde dağılmış şekildeydi yerlerde bile küçük parçalar vardı . Ve temizlerken inanılmaz ağır kokuyodu tam tarif edemem kokuyu. Sonra poşete koydum ve ezdim elimle hep yaparım bunu normalde dılı siyah içi sarı turuncu renklerde olurdu bu sefer ezdiğimde simsiyah boya gibiydi kaka. Suan cidden korkuyorum yarın ya da en kısa zamanda veterine götürücem ama ciddi bilgiliyseniz cevaplarınızı bekliyorum şuan çok koku içerisindeyim :(

19 CEVAP

zuhall

Sindirim sisteminde bir ic kanama siyah diskilama ve kotu kokuya neden olabilir. Bunun disinda ic parazit,viral bir hastalik da olabilir ama genelde ishal de gorulur. Bazen tamamen yedikleri nedeniyle siyah olabiliyor yani kan olmayabilir. Mesela ben mama degisikligi yaptigimda bikacgun koyulasmisti rengi. Boyle durumlarda diskidan ornek alip bir veterinere test icin goturmenizi tavsiye ederim.

Kimsecik

vet yolu görünmüş size normal değil.

SenanurKsl

Çok ilginçtir ki bugün itibariyle tammen düzeldi ne koku var ne de rengi siyah bildiğiniz kahverengi sarımsı hal ve tavrında da bişey görünmüyor. Şaşkınım neden birden oldu ve neden birden geri düzeldi. Ya yediği bişeyden mesela mısır tek seferlik dokundu ya da piskolojik olabilir mi acaba çünkü hemen öncesinde beni ıssırdığı için yatakdan göndermiştim biraz kızmış gibiydi olabiliyomu kedilerde kızdıjlsrı için böyle şeyler çünkü poşete koyduğum dışkısını odamda tutamadım öyle ağır bir kokuydu

SenanurKsl

Bu arada birden oldu hani gece bugün bile sıkıntısı yoktu yine kaka yapmıştı ve herzamanki gibiydi

SenanurKsl

Zaten karama aşı günü geldi götürücem teşekkürler

sdfkllli

benim kedimde de ayni sey oldu ic dis parazit asisini 1 ay once yapmistik diski tahlili istedi veteriner parazit yumurtasi cikti tahlilde . bazen olabiliyormus boyle seyler

Lokmacan

Yediği patlamış mısır bile etkilemiş olabilir bi kere benimde kedim tabagimdan 2-3 parca makarna kacirmisti aksam defalarca kusmuştu ve bende kedime 2-3 günde bir ciğer kabak vs veriyorum dozu fazla kaçırınca oluyo böyle şeyler özellikle kabakta hem ishal oluyo hem gaz çıkarıp duruyo

SenanurKsl

beslenmesine gelirsek bana geldi geleli yani yaklaşık 20 gündür evde hazırladığım yaş mamaları yediriyorum. İnternette bulduğum tariflerle hazırlıyorum ciğer kabak havuç patates pirinç yumurta sarıısı zeytinyağlı mama ya da bu tarz ama kıymalı ya da tavuklu olanından yapıyorum . Ya da kemik suyul seve seve yiyodu ve kakası çok sağlıklı düzenliydi yavrumun ve düzenli vitamin macunu yediriyorum

SenanurKsl

Sadece 2 gün önce biz yemek yerken sade tuzlu yağsız hsşlanmış tavuğumuzdsn bi kaç parça ve kalan kemiği kemirmişti ilk defa maması da bitince sade ciğer haşlayıp yedirdim akşam üzeri de ben patlamış mısır yerlen bi kaç parça mısır yedi oynuyodu karışmadım birden yedi

SenanurKsl

Arkadaşım proplan tavuklu pirinçli yavru kedi maması aldı kuy mama yarın onu almayı bekliyodum :( kuru mama da yedirmeye başlıycaktım nolur cevap verin bi hastalığı ya da ciddi i sorunu var mıdır

SenanurKsl

evet gündüz öğlen yaptığı kakasını temzilediğim poşeti de buldum kakayı ezdiğimde dediğim gibi kahverengi ve ortaya doğru turuncu şeklindeydi her zmanaki gibi ve kumun güzel edans kokusu kokuyor aynı poşette başka bi kakası yine simsiyah ve ezdiğimde o iğrenç ağır koku yine geldi yani arkadaşalr gündüz öğlen normalken akşama doğru bişey olmuş kuzuma sanırım durum bu bilgili arkadaşlar lütfen aydınlatın beni çok huzursuzum suan

SenanurKsl

evet gündüz öğlen yaptığı kakasını temzilediğim poşeti de buldum kakayı ezdiğimde dediğim gibi kahverengi ve ortaya doğru turuncu şeklindeydi her zmanaki gibi ve kumun güzel edans kokusu kokuyor aynı poşette başka bi kakası yine simsiyah ve ezdiğimde o iğrenç ağır koku yine geldi yani arkadaşalr gündüz öğlen normalken akşama doğru bişey olmuş kuzuma sanırım durum bu bilgili arkadaşlar lütfen aydınlatın beni çok huzursuzum suan

SenanurKsl

evet gündüz öğlen yaptığı kakasını temzilediğim poşeti de buldum kakayı ezdiğimde dediğim gibi kahverengi ve ortaya doğru turuncu şeklindeydi her zmanaki gibi ve kumun güzel edans kokusu kokuyor aynı poşette başka bi kakası yine simsiyah ve ezdiğimde o iğrenç ağır koku yine geldi yani arkadaşalr gündüz öğlen normalken akşama doğru bişey olmuş kuzuma sanırım durum bu bilgili arkadaşlar lütfen aydınlatın beni çok huzursuzum suan

SenanurKsl

Tekrar resim atabilsem atıcam bugünkini affınıza sığınarak

SenanurKsl

Çook teşekkür ederim suanlıl rengi düxeldi kokusuda eskisi gibi ağır değil sşısı için gittiğimde veterinerine danısıcam dediğiniz gibi örnek götürürüm olmadı