Bir Kedinin Hamile Oldugunu Nasıl Anlayabiliriz??

guineapigela

Sokakta baktigim bir kedi var kisirlastiracaktim onu cunkuu cook dogum yapiyordu ve yavrulari arabalarin yogun gectigi bir kaldirima emziriyordu suan bi yavrusu var 2 aylik filan gecen baktim karni şis ama normalindan fazla şiş ve sert ama ben emin olmak icin size sormak istedim??

6 CEVAP

Blmr

Aynı durumu ben de yaşıyorum. Sürekli doğum yapan, yabani olduğu için yakalayamadığım bir dişi var. Durum maalesef şöyle; doğum yapıp yavrular 1.5-2 aylık falan olunca tekrar hamile kalıyorlar. Hamile olduklarında, karın şişliği alta doğru değil de iki yana doğru oluyor, süreç ilerledikçe karpuz gibi oluyorlar zaten. İştah artışları, kendilerini sevdirme, gereginden fazla miyavlama gibi tavir degisiklikleri de oluyor ayrica.

Blmr

Ama su an o yavrusunu emziriyorsa, ciftlesmek istemeyecek, erkek kediyi uzaklastiracaktir. Gerci bu durum da kediden kediye gore degisiyor galiba. Yavrularini 4 aylik olana kadar emziren, daha sonra hamile kalan kedi de gordum.Dogum yaptiktan 1 ay sonra hamile kalan da...Keşke yakalanabilseler de kısırlaştırabilsek :(

Mayis1

Emzirirken bir anda kızgınlığa girebiliyorlar. Çiftleşince kızgınlık çabuk geçiyor ve emzirmeye devam edebiliyorlar.

anfrenee

Bir veterinere götürüp sorsanız daha iyi olur.

guineapigela

Inaniz goturmek istoyorum ama acayip urkek bir kedi kucaga alinmasi imkansiz

guineapigela

Kendini sevdiriyor ama ancak kafasini birkac saniye almaya calisinca da cirmaliyor ve saldiganlasiyor ama tekrar deneyecegim sizi haberdar ederim cevaplar icin tessekurler