N&D Kitten Vs Orijen Kitten

SenanurKsl

Anket

N&D tavuk etli ve narlı tahılsız yavru kedi maması
(22 oy)
Orijen cat & kitten yavru kedi maması
(23 oy)
Toplam (45 oy)

3 aylık kedim için

17 CEVAP

ursaminor

Biz bebekken ilk Orijen Cat&Kitten aldık, gerçekten gelişimine faydası oluyor. Ancak @Reyaura gibi bizde de alerji yaptı, biz bunun dışında pek çok premium tahılsız mama denedik ve genelde hep alerji yaptı. N&D'ye geçince alerji bitti ama kilo problemi başladı. Başta tavuk alerjisi var sanıyorduk ama Feronia sağolsun işi çözdü ve mercimek alerjisinden şüphelendi. Petcurean Go!nun da alerji yapmasıyla mercimek tescillendi. O yüzden Orijen seçerseniz, (veya Acana) - kaşınması durumunda hemen aşırı protein yüzünden deyip geçmeyin. Sorumlu mercimek olabilir. ;) N&D'de mercimek yerine bezelye var, ondan sorun olmuyor.

Reyaura

N&D ve Orjinle kiyaslanamaz bile matisse içerik olarak. Bu iki markayida kullandim orjin kedimde alerji yapti . N&D fazla kilo aldirdi . Bence ilk olarak orjini denemelisiniz

Feronia

N&D Orijen'den fazla oy almış. :/

Yavruyken kaliteli beslenme daha mühim tabii ki.

axmetmcl

@Ares07 kediniz yavru olduğu için çoğu yavru kedi mamaları da tavuklu oluyor maalesef (iyi markaların). Mercimeğe mi alerjisi var yoksa tavuğa mı? Neye tam olarak alerjisi olduğuna emin olabilirseniz, ona göre yardımcı olmak daha doğru olacaktır. Yoksa belirttiğiniz gibi sürekli mama denemek zorunda kalacaksınız :(
Peki alerjik belirtisi sadece kaşınma mı? Kaşınma ise ne kadar sık kaşınıyor, sizin dikkatinizi nasıl çekti?

Kimsecik

Orijen 1.
acana2.
3. tartışılır

aleyn

bunların dışında önerebiliyorsak now fresh öneririm ben

kedicikikadin

Matisse öneririm ben. Kediniz fazla hareketli değil ise ND protein değerlerini tavana çıkarabilir ve idrar sorunu yaşatabilir. (Benim kızımda olduğu gibi) Matisse de Farmina Markasına bağlı bir mamadır, ben 7 çocuğuma da bebekliklerinden beri matisse veriyorum.

FarraigeXVIII

Nd ve orijen kıyaslanamaz. Kedinizde sorun oluşturmayacaksa orijen kesinlikle. Eğer alerji kusma vb. şeyler yaparsa now fresh e geçin

FarraigeXVIII

Diğer sorunuzda gördüm applaws now freshten daha iyi nd den de. Orijen olmazsa applaws ı deneyebilirsiniz

FarraigeXVIII

Yavruyken daha önemli hatta yavruyken six fish i alırsanız harika olur gelişimi için 1 yaşına gelince de başka mamaya gećersiniz applaws i atayım buraya bulmuştum bir yerde fiyati da uygun

Ares07

Acaba bu alerji sorununu en iyi hangi mama ile çözdünüz? Benim kedimde de bahsettiğiniz şekilde alerji var. Tavuklu yaş mama vermemle birlikte iyice patlak verdi. Şuana kadar baya bir mama değişimi yapmak zorunda kaldım hiç istemediğim halde. Alerjisi olduğu kesin, veteriner de söyledi. Ama henüz tam yüzde yüz sorun çıkartmayacak bir mama bulmuş değilim. Kedim 5.5 aylık erkek

SenanurKsl

Kedim haraketli baya valla peşinde koşturuyo uyanıkken ama bi yandan çok da uyyo valla o kadar kararsızımki öğrenciyim maddi durumum öyle çok yok suan proplan kittenla evde yaptığım yaş mamaları yediriyorum proplan gakkında iyi şeyler duymadım hiç aldıktan sonra söyle sağlıklı ömrünü kısaltmıycak bi mama olsun istiyorum

SenanurKsl

Evet matisse proplandan vs daha kaliteli duruyor içinde en azından gerçek et var ama mısır mısır gluteni hidrolize protein gibi katkı maddeleri düşündürücü istediğim şey az tahıllı gereçk etli karkı maddesi az bi mama bu kriterlerde en uygun fiyatlısını arıyorum matisse mantıklı gibi bu noktada en azından proplana göre

SenanurKsl

Applaws’ı neden her sitede bulamıyorum acaba now fresh gibi ? Ne zormuş yahu karar vermek bu işe