Ek Gıda

emrezrtrk

Kedime ek besin olarak yumurta haslyip versem bir sorun olur mu?

9 CEVAP

aleyn

tavuk alerjisi yoksa haftada bir verebilirsin.

aleyn

bana diyorsan benimki veteriner önerisi.

aleyn

sadece haşlanmış patates kabız yapabilir o yuzden kızmıştır yumurta kediler için gayet faydalı haftada bir verebilirsiniz ev yoğurdu varsa her gün 1 kaşık kadar verebilirsiniz o da çok faydalı. tuzsuz yağsız ve baharatsız pişirilmiş tavuk balık ve kırmızı et, tuzsuz peynir ve zeytin az olacak şekilde verebilirsiniz. yaş mama veriyorsanız haftada bir bi çay kaşığı kadr zeytinyağı (diğer sıvı yağlardan değil) damlatabilirsiniz.

aleyn

hepsi veterinerimin önerileri.

Lokmacan

Mama dışında haşlanmış yağsız tuzsuz ciğer tavuk verebilirsiniz hatta içine kabak doğramanız faydalı olur aynı şekilde patateste doğrayabilirsiniz ama çokta yararlı değil genelde kediler sever ama kediden kediye değişir tabi
Haftada bir seviyosa 1 zeytin veya küçük bi dilim az tuzlu bi beyaz peynir vs vermenizde ödül gibi bı şey olur onun için

Kimsecik

Adamın biri bakkala gitmiş ekmek varmı demiş yogurt veriyim demiş bakkal amca ekmek isteyen de ben zaten bisikletle geldim demiş.

(kel alaka cevaplara hoş geldiniz)

Kimsecik

Süt alerjisi varsa kırmızı et vermeyin ne alaka diye sormayın! :)

emrezrtrk

@kimsecik?

emrezrtrk

Veteriner bana mamadan başka hiçbirşey verme demişti. Bir kere haşlanmış patates verdim diye çok bagirmisti.Ama yakın çevremde verenler vardı bende sizlere danışmak istedim