Bebiş Kedi Beslenmesi

suslucat

Herkese iyi akşamlar

11 CEVAP

zuhall

bu bebis kuru mama yemek icin cok minik. Suan kedi icin ozel sut tozlarindan ve biberon alip onlarla beslemeniz lazim. yaklasik 2.3-3 aylik olunca kuru mamaya gecebilirsiniz. Oncesinde yas mama veya yasmama kurumama karistirarak verip aliskanlik kazanmasini saglayabilirsiniz. 1 yasina gelene kadar bence istedigi kadar yemesine izin verin yani hep mama kabi dolu ve onunde dursun.

Elifmuzeyyen

"Yavru kediler hayatlarının ilk 4 haftasın da özel bakıma ihtiyaç duyarlar. Normalde bu bakımı onlara anneleri verir. Anne kedi yavrularını emzirir, yalayarak temizler ve karınlarına masaj yaparak tuvaletlerini yaptırmaya yardımcı olur, aynı zamanda onları sıcak tutar. Eğer henüz dünyaya gözlerini yeni açmış bir kediciğin bakımını üstlendiyseniz tüm bunları sizin yapmanız gerekir, kısaca kedi annesi ya da kedi babası olmalısınız. Onu gün içinde en az 2 en çok 4 saat aralıkla beslemeli ve tuvaletini yaptırmalısınız.
Toz mama kutusunun üzerinde yazan talimatlara göre hazırlamalısınız. Eğer kutu üzerinde talimat yazmıyor ya da farklı dilde ise satın aldığınız yere danışın. Satın aldığınız ürünün markasını internetten aratarak da kullanım talimatlarına erişebilirsiniz. Karışımı topaklanma olmadan iyice çalkaladığınıza emin olun, hazırlarken kullandığınız malzemelerin temiz olmasına özen gösterin.
Kendiniz hazırlayabilirsiniz isterseniz
Malzemeler:

1 Yumurta sarısı
Yarım çay bardağı tam yağlı günlük süt
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı nişasta
1 yemek kaşığı yoğurt
yarım çay kaşığı bal
1 damla pediatrik (çocuk) vitamin
Yumurt sarısı, süt, su, nişasta ve yoğurdu temiz bir kapta iyice çırpın ve pişirin. Daha sonra soğumaya bırakın. Gerektiğine, yani karışım biberondan akmayacak kadar katı ise veya yavru kediniz kabızlık/su kaybı yaşıyorsa bu karışımı yine evde hazırlayabileceğiniz elektrolit sıvı ile sulandırabilirsiniz.
Elektrolit sivi: Bir bardak kaynatılıp oda sıcaklığına getirilmiş içme suyunun içine; 1 yemek kaşığı şeker, 1 çay kaşığı tuz ekleyerek iyice karıştırın. Normalde kedinize şekerli ya da aşırı tuzlu şeyler vermemeniz gerektiğini, bunun bir acil durum müdahale yöntemi olduğunu ve sürekli uygulanmaması gerektiğini unutmayın."
Daha fazla bilgiyi patiliyo sayfasindan öğrenebilirsiniz bunlarda ordan alinti.
Bence de yavru daha kuru mama için biraz küçük. Bu şekilde beslenme daha iyi olacaktir. Bir de arada ciğer pişirip verebilirsiniz az da pirinc ekleyerek.

Lokmacan

Yukarıdaki tarifi uygularsanız kedi muhtemelen ishal olucaktır petshoplarda yavru kediler için satılan anne kedi süt tozlarından alıp üzerinde yazan ölçüye göre verirseniz daha uygun olur

suslucat

çook teşekkür ederim önerileriniz için

Elifmuzeyyen

rica ederim insallah toparlanır bir de yas mama alabilirseniz yas mama da yiyebilir bence minik

Elifmuzeyyen

@Lokmacan Zaten orda pet shoptan alinan toz mamayla besleyin diyor ama alternatif olarak o tarif var. Ayrica patiliyo sayfasindan alinti. Herhalde arastirmadan oyle bir sey yazacak değiller. Muhtemel olarak değil kesin olarak varsa bir durum onu yazin ama sayfadan alinti ki oraya da yazmisim bunu

Nurada

Lütfen yaş mama ve kuru mama verin madem yiyebiliyorsa. Yiyenilen kediye kedi sütü vs verip ishal etmeyin geçmiyor sonra

suslucat

bir sürü şey yazmıştım ama silinmiş :( neyse özetle söyleyeyim bu bebişe kuru mamayı ne kadar aralıklarla ve miktarda vermem gerek? ek oalrak hills'in a\d mamasını kullanıyoruz şu anda. kuru mamaya geçmedik

suslucat

haklısınız ben de şüphe ediyordum küçük olduğu için ama bugün ablasının (kendinden 3 yaş büyük) iki tane mamasını kıtır kıtır götürdü valla şaştım kaldım :D veterinerimiz de yiyebilir falan deyince tereddüt ettim açıkçası sizlere de sorayım dedim.

Nurada

Yiyebilen*

suslucat

annesini de az emmesi ve kucağımdayken tişörtümü emmeye çalışması içimi acıtıyor doğrusu bu nedenle biopetactive'in kitten milk powder'ını almayı düşünüyorum en kısa zamanda