Kediler Ne Zaman Kisirlastirilir Acaba

Serkan8291

Bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinieim

4 CEVAP

Elifmuzeyyen

bir siteye göre 5-7 aylikken diyor. 2014 verisine gore yaoilan arastirmalarda 6 ayliktan itibaren olduğunu okumustum. En ideal donem de ikinci kizginlik donemi zamaniymis ama arastirin yine de

Elifmuzeyyen

"Yapılan bilimsel araştırmalara göre dişi kediler ilk kızgınlık dönemini yaşadıkları 6-8 aylık dönemden itibaren kısırlaştırılabilir. Yine bilimsel araştırmalara göre dişi kedilerde kısırlaştırma için en ideal zaman dişi kedinin ikinci kızışma dönemine yaklaştığı 10-12 aylık dönemdir."
28 May 2014 verisine gore

iozksn

Merhaba,
Erkek kediler için 6. aydan itibaren kısırlaştırmak mümkün ancak idrar yollarında sorun oluşması ihtimalini en aza indirmek için en erken 12 aylık olduklarında kısırlaştırılmaları öneriliyor.

Serkan8291

Dışı kediler için peki birde dışı kedim var