Lösemi Aşısı Vurduran Var Mı ?

melikealgin

Lösemi aşısı gerekli mi ? Bugun vete de sordum yaptırmıcaktım aslında ama bana sokaktan o mikrobu kedime getirebilcegimi söyledi.Yine de senin kararın dedi ne yapmalıyım

11 CEVAP

Elifmuzeyyen

Ev kedileri için bu asinin gereksiz olduğunu 5-6 kişiden duymusumdur burada. Ama olur da kaybolur eve disardan bir kediyle bir şekilde temas ettiğinde dusukte olsa hastalanma olasiligi var galiba. Kedisinii disari hicbir sekilde cikartmayanlar bu aşıyı yaptirmiyor

Ya bana son gidişimde veteriner artık lösemi aşısı türkiye de yapılmıyor dedi. Yıllık aşılardan çıkmış

Ares07

Evet dün veteriner ile konuştum. Hiç bir şekilde çıkartmayacaksanız size bağlı dedi.

Ares07

Sokakta tasmayla vb. gezmeye çıkmadığı ya da eve başka bir arkadaş sokak kedisi alınmayacağı sürece gerek olmadığı söyleniyor.

Elifmuzeyyen

Asi icin sokaga cikiyor ama kedinizi pesinizden yürüterek götürmüyorsunuz ki kutuda boxta gidiyordur gidiyorsa onu disaridan saymiyorsak yani sayilmaz aslinda

melikealgin

Ayakkabılıga falan da cok giriyo aslında yan etkileri fazla olan bi aşı dediler benim de korkum o yuzdendi

melikealgin

Aşı icin sokaga çıkmak zorunda mikrop kapma olasılığı her türlü var aslında

Darwincan

Karma aşılara göre daha rahattı lösemi yaptırdıktan sonra bizimki. Hatta hiç aşı yapılmış gibi değildi. Yan etkiden kastınız aşı sonrası rahatsızlıkları işe. Tabi ki hepsi aynı tepkiyi vermez ama biz yaptırdık bir sorun yaşamadık.

melikealgin

Kac aylıkken yaptınız

Darwincan

4 ay civarı yapılmış ilki. Baktım şimdi aşı karnesine

melikealgin

Benimki yapıyo son kullanması da 2020