Kedi Sahiplenenler İlk Zamanlar Nasıl Oluyor

Elifffss

Arkadaşlar kedi sahiplendiginiz zaman size alisması ne kadar sürüyor ve bu yetişkin ve yavru kedide fark ediyor mu?Agresif hareketler tırmalama gibi veya kacma gibi davranislar gösteriyorlar mi?

2 CEVAP

Aysenuur

1 hafta falan sürer. Benimki öyle sürmüştü en azından. Korkutmaya özen gösterin sizi ve evi tanımasına fırsat verin. Benim kedim kaçıyordu. Yetişkinin alışması yavruya göre daha zor diye biliyorum

mimimomo

evi kademeli olarak tanitin, birden bire koca mekanda napcagini sasirabilir :) ben odalari bir sure kapali tutup evde oldugum zamanlar birlikte oturabilecegim zamanlara bolerek ilerliyorum. (tuvalet ve mama konuslandirmalarini onceden planlayip ilk onlara alismasini saglayabilirsiniz) ilk neyi goruyosa ona o sekiilde alisacagini varsayiyorum : ) (bu dediklerim yavrular icin, yetiskin olarak dogum yapan anne misafirdi o da yattigi yerden pek kalkmiyordu, o nedenle saylanmaz :) )