Lutfen Yardiiiim Deliricem...

Zeus1616

Arkadaslar 55 gunluk erkek bi yavrum var Neredeyse her gun kaka temizliyorum evden Ya yatagimin uzerindeki pelus battaniyeye, Kose koltugun cukur kismina, kenara koseye sinip kaziyormus gibi yapip kakasini yapiyor Hergun birseyler yikiyor siliyor temizliyorum Kumunu haftada bir degistiriyorum Kedi evinin 1 metre uzaginda Rahat ulasabilmesi icin odada tutuyorum Yavru ya biraz cıvık yapiyor ama etrafa yapmasi normal degil Hasta degil gayet hareketli ama neden etrafa kuytu köşeye kaka yapiyor Lutfen yardim

11 CEVAP

gulsaha

https://www.hillspet.com.tr/cat-care/behavior-appearance/soiling-indoors belki bu size yardımcı olabilir bana olmuştu

Elifmuzeyyen

Henüz küçük olduğu için tuvalet alışkanlığı kazanamamis ki normal aslında küçük gerçekten. Sizi anliyorum ben de bir değil 7 tane yavru kedimiz var suan yetiskinleri saymiyorum bile. Her yer dışkı. Bahceye de yapiyorlar ama iceri de bazen yapiyorlar. Temizlemesi zor tabiki haklisiniz ancak yapabileceğiniz birkaç şey var. Mesela diskisini yaptığı yerleri yikayip silip dezenfekte ediyorsunuz ya sirkeli suyla silebilirsiniz koku kalmasin hicbir sekilde. Bir de diskisini kumuna koyarsaniz kokudan dolayi nereye yapmasi gerektigini bilir. Biz öyle alistirmistik bazi kedilerimizde. Ayrica tuvaletini genelde yemekten 10-15 dakika sonra yapiyorlar ya hani alip kumuna oturtturabilirsiniz. Faydasi olur bence

Zeus1616

Tesekkur ederim sirkeyi kullanicam mutlaka Daha küçük oldugu icin demek ki Duzelicek diyip ogluma sabredicem yani Yapacak bisey yok

ErayGuvece

benim kedi kayıp keşke kakasını her tarafada yapsa ama gelse

ErayGuvece

benim kedi kayıp keşke kakasını her tarafada yapsa ama gelse

Elifmuzeyyen

@Zeus1616 aynen biraz sabir duzelicek insallah :')
@ErayGuvece umutlu olun inşallah bulursunuz kedinizi..

emrezrtrk

Kumunu gün aşırı temizliyor musunuz?

Zeus1616

Kumunu, yaptiktan hemen sonra genelde temizliyorum Pis birakmamaya calisiyorum koku yapmasin diye Odada evinin yakininda tutuyorum hemen ulasabilsin diye

Zeus1616

Eray Guvece Cok üzüldüm Cok kötü bi durum Umarim en kisa surede bulursunuz

Zeus1616

Yeni bi yontem gelistirdim Dedektifcilik oynuyoruz artik Gercekten de yemek yedikten 10 15 dk sonra kaka yapiyormuslar Sirke kokusundan nefret ediyorlarmis Kedi bakimindan hic anlamayan ben sayenizde ne cok sey ogrendim Simdi mama kabini dolu tutmuyorum 2 saatte bir doyacagi kadar koyuyorum fazlasini aliyorum Kakasini yaptiktan sonra odasindan cikariyorum Ozgurce her yerı geziyor Aciktiginda yine mama ve yine tuvalet Hem schottish straight lar fazla misafir sevmiyor Rahatsiz olmayacagi kendi mekani da oldu Simdilik bi sorun yok gibi Tuvalet eğitimi sil bastan basladik Yeni düzen yeni kurallar Birbirimize uyum sagliyoruz oglumla

Zeus1616

Kumunu da her kaka yaptiginda degil 2 kerede bir temizliyorum Kendi kokusunu alabilsin diye Biraz fazla titiz davrandim galiba oğluşu kumundan soguttum Her kakadan sonra altini sildigimi söylemiyorum bana kizarsiniz diye