Pire Sorununu Nasil Çözebilirim ??

cnytaksy1

Pire sorununu nasil çözebilirim yardim lütfen

7 CEVAP

Elifmuzeyyen

Eve pire geçmemesi için sirkeli suyla silin iyice. Pireler çok fazla değilse sirkeli su kediniz içinde işe yarayabilir. Sirkeli suyu fisfis seklinde üzerine sıkabilirsiniz veya pamukla silebilirsiniz. Ama pire çok fazlaysa veterinerden alabileceğiniz pire ilacı daha etkili olacaktir biz ense damlasi kullanmistik ama gecenlerde duydum birisinin kedisi zehirlenip malesef ki hayatini kaybetmiş. Ondan ense damlasindan korktum. Veteriner bize pudra gibi bir ilac verdi beyaz boyle. Pire gördüğumuz yerlere dokmustum gecirdi hepsini. Ama kesinlikle veterinerden isteyin internetten falan almayin bazilarinda bir sure sonra kediyi yikamaniz gerekiyor mesela. Yalamamasi gerekiyor bazilarinda. Bunlara dikkat etmek lazim..

Elifmuzeyyen

Çok fazla piresi varsa faydasi olacagini sanmam. Pire taraklari var onlarla tarayip temizleyebilirsiniz ama pire cok hizli hareket eder tuylerin arasında kaybolup gidiyor onun icin care ilac galiba. Sirkenin zarari yok dogal bir cozum zaten. Yikamaniza falan gerek yok yani ilac gibi değil.Nedense kedi oldugunu dusundum bi an. Kopek icin de gecerli tabi ama pire tasmasi da alabilirsiniz o da bir alternatif.

Tikih

Pire tasması , pire spreyi , pire şampuanı ve veterinerde yapılan pire damlasını kullanabilirsiniz

cnytaksy1

Fisfis sirke is görürmü mu peki bende ki kopek fisfistan sobra ne kadar beklemeliyim ?

cnytaksy1

Pire tasmasi taktigim zaman damlaa gerek kaliyomu peki ?

Elifmuzeyyen

Pire tasmasi taktiginizda baska bir sey kullanmayin zaten pire tasmasi bunu yapiyor ayni anda iki yontemi kullanmamalisiniz

Amedsoner

Abicim hemen bir vete götür ve durumu izah et. Ot mot tasmayla olacak iş değil. Onların aman aman bir koruması yok. Korumayı geçtim olan bite çaresi yok. Veteriner dış parazit ilacı yapacak bir kaç gün yıkamayacaksin. Eğer geçmezse bir daha götürüp daha etkili bir ilaç vermesini isteyeceksin. Çünkü daha düşük etkili ilaç verebilirler özellikle yavru ise hayvanıniz. Fakat en geç üç güne geçmezse bir sonra ki ilaç kesin çözer. Evinizi de sürekli suyla çamaşır suyu vs biseyler iyice temizlemeniz gerekir sonra.