!Şiddet Gören Yavruu!

Küçük bir yavrumuz aile si ona bakmıyor son zamanlar ve vuruyorlar köpeği sahiplenmek istiyoruz .ama maalesef kendini korumak için ısırma huyu var .Ne yapa bilirim

6 CEVAP

Tikih

ne ??? vuruyorlar mı !!! inanmıyorum . köpeğin cinsi ne acaba ? köpeğin mamasına sakinleştirici koyabilirsiniz . köpeğe bakan kişiler neden vuruyorlar ? yada belediye yetkilililerinden yardım alarak sakinleştirebilirsiniz . köpeğin sahiplerinin videosunu çekip haberlerin whatsap hattından yollayın , büyük bir ilgi görecektir . çoğu kişi şikayette bulunacaktır . siz köpeğin sahipleriyle konuşup anlaşın . bilirsiniz tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır. eğer anlaşmazlarsa dediğim gibi yapın

Terrier cinsi ve gerçekten yapacağımız şeylerden birisi konuştuk ama çok iyi değiller biz bakmayı düşünüyoruz sakinleştiriciyi düşündük ama zarar verir diye şüphe ettik

Yani onların ördekleri var ve onun üzerine gidiyor diye .birde benim köpeğımin yanına geliyor o zaman aynı şekilde acıyorum insanlık ölmüş takip ettim gece bile yavru olduğu içın çoğu zaman uykusunda bile çekine çekine havlıyor

Elifmuzeyyen

Travmasi var anladığım kadariyla. Ben bununla ilgili bir program izlemiştim. Eski sozde sahipleri kopegi dovuyormus yeni sahipleri de sizin dediginiz gibi yaklastikca isirma egilimi gosteriyordu. Kopek egitmeninin yapilacaklari anlattigi bi programdi. Kopegin sürekli burun kismina ya da kafasina vuruyorlarmis ki o bölgeye yaklasinca saldirganlasiyordu. Tv8 de izlemistim galiba youtubedan bulup izlemenizi tavsiye ederim hatırladığım kadariyla egitmenin yaptigi suydu. Kopege sanki vuruyormus gibi yapiyor ancak elinde ödül mamasi var o hareketi yaptıktan sonra hemen mama veriyor yani bunu odul mamasiyla eslestiriyor. Köpek artik o hareketi yapinca o kisinin ona vuracağını değil ödül mamasi vereceğini anliyor ve asla tepki vermiyor o travmali hareketi bir baska harkeete dönüştürüyor yani egitmen ve travmadan cikip ödül mamasina ulaştıran bir harekete dönüşüyor o hareket. O yayini bulup izleyin bence programin adini malesef hatirlamiyorum ama tv8de diye animsiyorum

Elifmuzeyyen

Herhangi bir ilac kullanmadan ustesinden gelinebileceginizi düşünüyorum örnekte de olduğu gibi..

Teşekkürler