Lösemi Ve Kuduz Aşıları

Sutunannesi

Kedimin senelik aşılarını zamanı geldi de geçti bile ama hala Kuduz ve lösemi yaptırmalı mıyım bilmiyorum. Geçen sene ilk aşılarının hepsini yaptırmıştım. Kedim evden çıkmıyor evde hep yani sokağa çıkarmıyoruz kaçmazsa eğer hep evde. Karma aşısını yaptırdım size kuduz ve lösemiyi de yaptırmalı mıyım

9 CEVAP

Feronia

İkisi de gereksiz. Yaptırmayın.

Zeus1616

Bende merak ediyordum tesekkurler

cakil19921

kediniz dısarı cmıyorso gerek yok losemiye lakin kuduz var

Kedimekim

Lösemi aşısının sakıncaları olması nedeniyle gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ama yasal olarak her karneli kedi sahibi kuduz aşısını yaptırmalı. Kediniz birini ısırıp kuduz olursa ( ki kediniz illa gözle görülür kuduz olmasına gerek yok taşıyıcı da olabilir ) size dava açabiliyor. Ayrıca uçakla yapacağınız yolculuklarda ilk önce kuduz aşısına bakılıyor yoksa uçağın kargo bölümüne bile almıyorlar. Bu nedenle yaptırsanız iyi olur ama yinede tercih sizin

Feronia

Kuduza dışarı çıksa bile gerek yok.

Ares07

Bence de karma kuduz iç dış parazit yapılmalı. Lösemiye gerek yok.

Feronia

Kuduz virüsü taşıyan bir hayvan tarafından ısırılmadıkça bir kediye kuduz bulaşma ihtimali yok. Böcek ve parazit ısırmasıyla da olmaz çünkü soğukkanlı hayvanlar kuduz taşımaz.

Sutunannesi

Kuduz çok gereksiz görünüyor dışarı çıkmadığı İçin ama diğer Türlü de ya olursa diye düşününce içim bayağı rahatsız oluyor kuduz konusunda ne yapayım bilemedim

Feronia

Sokaktaki milyon hayvandan biri taşıyordur herhalde. Kuduz taşıyan hayvanı sokakta tutmazlar. Sizinki kaçacak, varsa kuduzlu hayvanı bulacak, o onu ısıracak... Ne kadar mümkün sizce? Yolculuk falan yapmayacaksanız gerek yok. Karnede olması lazım ama etiketin yolculukta (kendi arabanız değilse tabii).