Acillllllllllll

mylovepuppy

arkadaşlar bi kaç saat önce melek balığı aldım şimdi yan duruyo sadece solungaçları çalışıyo acaba noldu yardım edin

6 CEVAP

bfcihangir

Başımız sağolsun :((

Cinar

Melek balıkları su değişimlerine karşı fazla hassas olurlar. Aynı olay acemiyken benim de başıma bir defa gelmişti. Bir daha balık aldığınızda balığı doğrudan akvarvuma atmayın. Akvaryum suyundan biraz alıp balığı gewtirdiğiniz poşete ilave edip karışık su ile biraz bekletin. Donra balığı poşeti ters çevirerek veya kepçe ile yakalayazak akbaryuma kesinlikle GEÇİRMEYİN. Poşetin ağzını açıp akvaryuma yavaşça daldırın balıklar kendileri poşetten çıksın. Ani su dalgası olmasın. Bu tüm balıklar için en ideal transfer şeklidir.

FParadox

Konu biraz eski ama hortlamış bende birkaç şey ekleyeyim dedim.
Belliki amacı sadece para kazanmak olan ve size 5-10 litrelik akvaryum ile bu küçücük alanda yaşaması için melek ve yanında japon verdi büyük ihtimal sizde birden attınız balığı ve çarpıldı. Böyle durumlarda balığı poşetiyle akvaryumun suyuna bırakın ısı konusunda alışınca poşeti açıp içerisine bir miktar akvaryum suyundan koyun bi beş dakikada öyle bekledikten sonra bırakın akvaryuma. Unutmadan akvaryumda önceden balık varsa poşetteki suyu dökmeyin bakteri çakışması olabilir o yüzden el veya file yardımıyla sadece balığı yavaşça suya bırakın

aybike

Bu baliklar ne kadar hassasmis bea.

mylovepuppy

zaten öldüler şimdi japon balığımız var

huseyinbb

balığını ayrı bir kapta akvaryumdaki suyundan ekleyerek alıştıra alıştıra hazırlaman lazım geçmiş olsun en dayanaklı balık seçmişsin bu sefer