Kedide Kabız

Kuzenimin kedisi 3 aylık ve kabızlık sorunu yaşıyor.geçen hafta evde sürekli kusup neredeyse bayılmış veteriner lağman yapmış ve peribiyotik ilaç
Vermiş yaş mama yediriyoruz belki daha kolay yapar diye zeytinyağı içirdik doktorun önerisiyle ama onun dışında kabızlıkla ilgili ilaç vermedi ne yapmamız lazım lütfen yardımcı olun:(

1 CEVAP

Kedimekim

Belki bağırsaklarında fazla tüy birikmesi nedeniyle de kabızlık olmuş olabilir. Gimcat in tüy atımı için maltı var bir de onu alarak deneyebilirsin. Bol bol su içmesini sağla çok fazla yemek yemesi için zorlama sadece bol bol sıvı alsın zeytinyağını da biraz attırabilirsin çünkü lavman sadece bağirsağın sonundaki dıskıyı dısarı attırıyor ama zeytinyağı tüm bağırsağı yumusatiyor