Köpeğim Bugün Halıya İşiyor.

Merhaba sayın hayvanseverler başlıktada gördüğünüz gibi köpeğim bugün halıya işemeye/dışkılamaya başladı normalde hiç yapmazdı eğitimli köpektir.
Dün bi kuzenimin köpeği ile 1 gün boyunca oynadılar onlar gittikten sonra bi durgunlaştı tuvaletini halılara yapmaya başladı köpeğimin psikolojisi mi bozuldu acaba ve bu durum geçer mi arkadaşlar ?

2 CEVAP

Tikih

Bu durum geçer fakart köpeğiniz büyük ihtimalle kokusunu bırakıyordur . Yani psikolojik olarak.siz orayı surkeli suyla silin ve köpeğinize azda olsa kızın. Izun vermeniz bu hareketin oturmasına sebep olabilir

cdogali

Halı yumuşak bir zeminse aklı karışmış olabilir. Bunu yaparken gördüğünüz anda, yapmasına izin vermeyin ve dışarı çıkartın. Köpeğiniz yanlış bir yere yaparsa biraz kızabilirsiniz, ama cezalandırmayın. Psikolojisinin bozulmasından değil, heyecanlandığı için de böyle bir durum yaşanmış olabilir.