Yavru Kedimin Karını Gurulduyor

crnasya

Yavru kedi maması evse bitmişti alana kadar yetişkin kedi maması yedi 1 gün ezerek verdim daha sonrasında karnı guruldamaya başladı mırıldama değil guruldama nedendir geçermi durum ciddimi

4 CEVAP

ursaminor

Mama değişimlerinin eski mamayla yenisinin karışımı şeklinde zamana yayılarak yapılmasının nedeni bünyeyi birden şoke edip reaksiyon göstermesini engellemektir. Yani bağırsaklar ani değişime tepki verip ishal olabilir, kanlı ishal olabilir, kabız olabilir vs. Biz nasıl dokunan bir şey yediğimizde bağırsaklarımız tepki veriyor, kedilerde de bu var. Sonuçta memeli bir canlı karşınızdaki. Dokunmuştur ve bağırsaklarında gaz yapmıştır onun gurultusudur olabilir şeyler bunlar. Pırtlayabilir bile :D

cngzhnhh

Bir veterinere danışın , 3 senedir kedi besliyorum. Ama ilk defa bu tür sikayet okudum. Insanlarda da oldugu gibi acliktan karni guruldamış olabilir

axmetmcl

1-2 daha bekleyin, eğer sorun devam ediyorsa ve kedi kendi mamasını yemiyor, farklı davranışlar sergiliyorsa o zaman veterine götürün derim. yetişkin maması yedi diye bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Mukaddess

Yediklerinden etkilenmiş muhtemelen , pirinc patates ve tavukla güzel bir yaş mama hazırlayın tuzsuz onu yedirin geçer çünkü benim sahiplendirdigim sonra geri gelen kedim de böyle bir sorunla karsilastim muhtemelen yanlış şeyler yedirdiler böyle duzeltmistim masaj yapmiştim karnına sıcak tutmuştum bir de deneyin isterseniz.