Kedimizin Baş Kısmında Oluşan Durum İçin Yardımcı Olurmusunuz

kedidostu19

merhaba arkadaşlar kedimizde fotoğrafta görüldüğü gibi durum oluştu acaba strese bağlı bir şey olabilirmi

11 CEVAP

kedidostu19

evet haklısınız cattery değil sahiplendirmek isteyen bizde sıkıntı yapmayız fakat sağlıklı olmasını da çok isteriz gelecek yaşamının sağlıklı olması onun için çok iyi olur bu süreçte düzelme gözükürse sahiplendiğimiz zaman en iyi şekilde bakıp hastalığını çözüme kavuştururuz yardımlarınız için teşekkür ederim

kedidostu19

açıkcası biz bu kedi sahiplenicez sahibi de şehir dışına çıkmış diğer kedilerde biraz baskı yapmış veterinere götürmüşler mantar aşısı yaptırmışlar yinede stres kaynaklı demiş

aysegunerr

Veterinere tekrar götürmelisiniz. Stresten mantar da çıkabilir. Ciddi boyutlara ulaşmadan tedavi edilmeli. Stresten bu kadar olacağını düşünmüyorum. Kedilere baskı yapmış derken? Öyle birinin lafina da güvenmeyin bence..

Amedsoner

Bu tür hastalıklar uzun da kısa da sürebilir. Bunu dememin sebebi bu sitede sıklıkla görünüyor olması ve kolay kolay da çözüme kavuşturmamasi. Bu sizin sahiplenmenize engel olmasın. Rica ediyorum cattery filan olmasın bu sahipleneceginiz hayvanın sahipleri.hasta bir hayvan sahiplenmek çok güzel ama bunu maddi kaygılar guden bunun için bir can alıp satan yerlerden yapmamanizi istirham ediyorum. Dışarısı hasta hayvan dolu. Sahiplenecekseniz eğer ilaçlarını düzenli verin. Stresten uzak tutun. Tekrar yakın ve iyi bir hekim bulup gösterin.

kedidostu19

teşekkür ederim yardımlarınız için

Elifmuzeyyen

Mantar olabilir mi acaba veya uyuza da benziyor aslinda uyuza benzettim çünkü bu şekildeki kizariklik ve tuy dokumu uyuzu isaret ediyor bana kopegim ve kedilerimden bildigim icin. Baska bir kediyle temasi oldu mu kedinizin? Ya da acaba mama degisikligi falan mi yaptiniz da reaksiyon gosterdi?

kedidostu19

bu konularda pek bilgimiz yok açıkcası sahiplenmeden önce buradan paylaşmak istedim 10 15 güne geçer demiş veteriner geçtikten sonra tekrar aynı sağlık sorunu açığa çıkar mı acaba

Elifmuzeyyen

Başka kedilerin baski yapmasindan ziyade uyuz veya mantar bulastirmis olmasi daha muhtemel. Ortam degistirseydi boyle bir sey olsaydi o zaman stres diyebilirdik. Ama suan uyuz veya mantara benziyor ilav tedavisiyle gececek bir sey zaten bu.

pikos

MANTAR BÜYÜK İHTİMALLE. HER İHTİMALE KARŞI AŞI YAPIYORLAR BULAŞMASIN DİYE BENCE GÖTÜRÜN EN AZINDAN KREMİNİ ALIRSINIZ

kedidostu19

geçerse bir daha aynı sorun çıkarmı kedi de fazla yayılma gösterme durumu yok gibi

Elifmuzeyyen

Sizin görmediğiniz baska yerinde olabilir kol alti bacak aralari gibi ve yayiliyor bulasiyor onun icin ilac tedavisi gerekli