Tuvalet Eğitimi Acil

DidemCan

2-3 hafta önce sokakta hasta bir kedi bulmuştuk. Tedavisini yaptırdık. Arabamızda kalıyordu geceleri. Tuvaletini de hiç yapmamıştı ama dün gece yapmış, sabah da yaptı arabaya. Bende bu gece eve alacağım. Evde de bir kedim var 1 buçuk yaşında. Nasıl kuma alıştırabilirim? Arabaya da kum koymuştum patilerini sürtmüştüm ama girip geri çıkmış kuma. Yapmamış hiç. Ne yapabilirim? Acil. Kedi 5-6 aylık sanırım

1 CEVAP

Elifmuzeyyen

Tuvalet eğitimini öğrenebilecek kadar büyük bir kedicik bu bence hemen öğrenecektir arabada olduğu için belki ortam yabanci gelmiştir. Evde siz kumunu koyun mama yedikten 10-15 dakika sonra genelde tuvalete gidiyorlar kumuna koyun çıkacaktır birkaç defa koyun böyle. Olur da ilk günün stresinden kum dışına yaparsa iyice orayi temizleyin sirkeli su ile ki kokusuna gidip oraya yapmasın. Kokusuna gelmesi için dışarı yaptığını kumuna koyun oraya yapacağını bilir. Kisa surede alisacaktir diye düşünüyorum bir de çok iyi yapmışsınız sokaktan alarak sağolun:')