Arkadaşlar Acil Yardim!!!

Elifmuzeyyen

7 tane yavru kedi var yalnız 4ü başka bir anneden ve 2.5 ayliklar. Anne kedinin kendi yavruları 3 tane. O 4 kediden bunlara sira gelmiyor bi turlu. Odada ayri emiyorlar bahceyee aliyoruz gozetimimizde guneslensinler oynasinlar otekiler de emsin diye yine bulup emiyorlar hatta anne olan kedinin kardesi bile gelip emiyor artik o derece. Bu bebekler gunden gune eriyorlar gozumuzun onunde. Digerlerini de atamam ki ben ayni odadalar çünkü. Bu bebeklere ek ne verebilirim ben anne sutu niyetine? Nolur yardim edin. Bir aylik falanlar. Normal bebekler icin olan devam sutunden alip veriyim mi napiyim kedi sut tozu alamayabilirim akliniza gelen olabilecek her seyi yazin nolur

11 CEVAP

Ben 3 haftalık annesiz kediye baktım. Süt tozuyla besledim 50 tl ydi. Biberonla verdim. İmkanınız varsa öyle yapabilirsiniz.

ursaminor

Normal bebek dediğiniz insan bebekleri sanırım. Hayır, bunlar sadece acil durumlar için olabilir. Sürekli bir besleyiciliği olmuyor kediler için. Laktozsuz aptamil filan önerenler oluyor. Ama bunlar geçici kullanıma mahsus. Ayrıca insan bebek süt tozları da ucuz değil bildiğim kadarıyla. (diğerini alamayabilirim dediğiniz için söyledim bunu yanlış anlamayın). Siz bence en iyisi netten uygun fiyatlı kedi süt tozlarını araştırın. İllaki bir sitede kampanya filan bulabilirsiniz. Kedi süt tozu gelene kadar elbette insan bebek süt tozu verebilirsiniz (bu acil durum sonuçta :)

cakil19921

Bir aylık bir kedi yaş mama yer benim yavrularimda 3 haftalıkken 135 gramdi bende yaş mamaya başladım gayet yediler ve şimdi kilo aldılar yani eğer yemiyorlarsa dahil siringanin içine yaş mamayı koy öyle ver

mimimomo

@elifmuzeyyen gozlemledigim kadariyla yas mama falan verildiginde (annenin mamasina sulanan yavrular oluyor) granullerden ziyade suyuna gomuluyorlar. bi parcacik tavuk haslayip suyunu bol tutup parapara yapsaniz olmaz mi acaba? emcikleyebildigi kadar emcikler ekmek parcalarini. bizim disardaki yavrular da bu defa erken basladilar ama bizdeki durum sizinki gibi kritik degildi elbet. fikir olabilir belki diye ekledim. kolay gelsin:(

Elifmuzeyyen

....

Elifmuzeyyen

@vildanndemirayy veterinerde varsa alabilirim de internetten gelene kadar acil olduğunu düşünüyorum
@ursaminor evet insan yavrusu icin dedim onlarin da fiyati az degil tabi de fiyattan ziyade kolay ulasabilecegim icin onu dedim bakicam tesekkurler

Elifmuzeyyen

@cakil19921 yas mama sürekli alamam malesef 10dan fazla kediye bakiyoruz mahallede de bi 10 tane var sorumlulugunda oldugum kedi fazla

Elifmuzeyyen

@mimimomo yapicam yapicam da birinin karni sismis bebeklerimden diger 4 yavrudan biri de hasta yine simsiyah diskisi. Onlari aldik da veterinere götürdük. Bebekleri diger 4 yavrudan ayirip annelerini emmelerini saglicam sut tozu da alsam cigerlerine kacirma ihtimali var cunku durmuyorlar hic hareketliler baya :( yine de aklimda bulunsun takiplicem tesekkur ederim sizin meseleyle ilgilenemedim simdi bakicsm hemen kusura bakmayin hasta kopegimiz vardi yavru onu kaybettik bugun de aglamakla ve veterinere gitmekle gecti gunum ona da bakicam simdi sizinkileri de ilanla paylastiricam instagramda

mimimomo

@elifmuzeyyen ay rica ederim, lafi bile olmaz, bu kadar telasin ve uzuntunun arasinda lutfen kafanizi yormayin bi de onunla. cok uzuldum, umarim bir an once atlatirsiniz bu kotu donemi.. :(

Patimani

2.5 aylık kedilere tavuk falan haşlayıp verebilirsiniz artık anne sütü almalarına gerek yok kocaman olmuşlar. Diğerlerine de anne sütü kalmış olur. 2 aylık yabrular bike tavuk ya da yaş kuru mama yiyebilir. Anneye de yazık

Elifmuzeyyen

@Patimani Siz yanlis okumussunuz bir yanlis anlasilma var 2.5 aylik olanlar anneyi emdigi icin 1 aylik annenin asıl bebeklerine kendi bebeklerine yani sut yetmiyor onlardan sira gelmiyor yani sorun bu.