Kedimin Dudagında Yara Var

NigTLove45

Merhabalar 7 aylık bır kedım var ve dudagında yara var önemlı bır konumu yoksa normalde olabılıcek bırseymı yardımcı olursanız sevınırım.

1 CEVAP

ursaminor

Kedinizin dudağındaki yaraya ek olarak diş etlerinin dişle birleştiği yerlerin koyu kırmızı olması normal değil bilginiz olsun. Diş etlerinin tamamının pembe olması gerekir. Diplerdeki kızarıklık dişlerde soruna işaret eder. Bir iki gün daha geçmezse, kesinlikle veterinerinize gösterin dişetlerini. Bu arada onu rahatlatmak için (fırçalamadığınızı varsayıyorum dişleri) catnip çubuklarından alabilirsiniz. misvak gibi çiğniyorlar onları temizleniyor dişler. Yara için de fotoğraftan pek anlayamadım ama ağız yaraları beni biraz korkutur. O yüzden size tavsiyem, neden olduğunu bilmiyorsanız (darbe mi kaşıma mı vs.) doğrudan veterinerinize danışmanızdır.