Kedim Topallıyor Ve Halsiz

YsmnLvnt

Yaklaşık 1 ay önce sokaktan 3 aylık bir kedi sahiplendim. Burnu akıyordu gözleri sulanıyordu ve halsizdi. Veterinere götürdüm, tedavi sonucu iyileşti. Bir kaç gün sonra aniden fenalaştı 40 derece ateşi çıktı, yürüyemiyordu (bacakları tutmuyordu pek)...ancak iştahında veya tuvaletinde bir sıkıntı yoktu ... Yine veterinere götürdüm zehirlenmesinden şüphelendiler tedavi oldu ve iyileşti... Bir kaç gün mutlu ve sağlıklıydı deli gibi oynuyordu koşunuyordu ve geçen gün yine ateş ve halsizlik başladı...mama yiyor ishali kusması yok ama çok halsiz ... Yamuk yumuk yürüyor halsizlikten anca kendini sevdiriyor yatıyor... Mamasını değiştirdim belki mamadandır diye, zehirli olabilecek herşeyi kaldırdım ve gözümün önünden ayırmadım ama neden böyle bi iyileşiyor sonra yine hastalanıyor?! İç Paraziti de yapılmıştı 1 ay önce. Kırığı çıkığı olamaz. böyle birşey yaşayan oldumu... Fip e yakalanmış olmasından çok korkuyorum çok alıştım ona!!

1 CEVAP

ursaminor

Fipten ziyade yavrularda daha sık rastlanan FCV olabilir aslında. Ağzının içine filan iyice baktı mı veteriner? Karma aşısı yapıldı mı ayrıca? Parazit gibi durmuyor anlattığınız çünkü. Önemli olan en kısa sürede karma aşının yapılması. Tabi FCV yoksa. Bu arada bağışıklık sistemini güçlendirici destekler veriyor musunuz? Sürekli ateşlenen bir kediyse vermeniz iyi olabilir. Örneğin vedavet ürünleri olabilir. Veya balık yağı olabilir.