Yardım! Kedimiz Saldırganlaştı

Andrea

Bir hafta önce sokağa atılmış bir Ankara kedisini kızkardeşim sahiplendi. Çok uysal, kendini sevdirme delisi, patisiyle size sarılıp uyuyan, dışarda kaldığı süre içinde çok zayıflamış ürkek bir kedi. Fakat bu bir haftanın sonunda kedi kızkardeşimle uyurken aniden saldırmış ve her tarafını ısırıp tırmalayarak kan içinde bırakmış. Yaraları çok derin. Birden bire o uysal kediye ne oldu anlayamadık. Sizce neden böyle olmuştur bilgisi olan var mı?

10 CEVAP

Evde olumsuz herhangi bir şey yaşandıysa kedi etkilenmiş ve refleks olarak saldırgan hareketler sergilemiş olabilir

melikealgin

Kızgınlık evresinde olabilir mi

melikealgin

Rica ederimm :)

ToprakSirin

Uyurken ezmiş olabilir mi kardeşin benimde hep yanımda yatardı yanlışlıkla ezdim kedi beni doğradı

Kimsecik

Farklı bir kediyi sevdiyse kokusunu alabilir ezildiyse söylenildiği gibi sonuç olarak bir şeyden korkmuş uyuyor ise aniden uyku sersemi korkabilir ama bu istisnai bir durumdur sürekli yaşanmaz diye düşünüyorum.

Andrea

Bunu hiç düşünmemiştik, teşekkürler @melikealgin ❤ bunun üstünden bir değerlendirme yapıp kısırlaştırma için başvuralım

Andrea

@ToprakSirin, @Kimsecik, @Godhatessophia teşekkürler. Veterinere sorduk, geçmişinde şiddet görmüş ve bir köpekle büyüyüp onun hareketlerini taklit ederek arada köpek gibi hareket ettiği için saldırıyor dedi. Bu beni çok tatmin eden bir cevap olmasa da düşündürttü. Ne yapmak lazım bilemiyoruz. Gün içinde 3 kez saldırdı. Yani uykuda ezilmek gibi bir durumla ilgili de değil

Anonymus813797

Kediniz evin içerisinden çıkmıyorsa size büyük bir hasar vermeden tırnaklarını kesmenizde yarar var:)

Anonymus813797

Kediniz evin içerisinden çıkmıyorsa size büyük bir hasar vermeden tırnaklarını kesmenizde yarar var:)

Andrea

Tırnaklarını kestik @Neslihan2434 fakat o kesik tırnaklarla bile el kol paramparça etmeyi başardı :-(