Kabiz Olan Kediye Sut Verilir Mi??

Elifmuzeyyen

Yavru kedimizden biri kabiz olmus veterinere gittik igne yapti antibiyotik ve mikrop öldürücü dedi. Bir de süt verin dedi biz bugün vermedik annesini emer diye ama emmeme ihtimaline karşılik aç kalmasini da istemiyoruz. Sutu de saf sut olarak vermek istemiyorum sulandirip vericem. Sut yerine ne verebilirim sut vermeli miyiz yoksa vermemeli miyiz?? Fikirleriniz neler

4 CEVAP

mimimomo

okumus oldugum bazi cevaplardan yagsiz yogurt / az sulandirarak diye animsiyorum. prebiyotik takviyesi yaptigini anlatan bir arkadasim da olmustu disardaki yavrulardan birine. not olarak bi kenarda dursun :) kendi yemezse siringa/biberon vs olabilir heralde.

sakın direk süt vermeyin eğer midesinde rahatsızlık varsa bu daha kötü yapar.
ama laktozsuz süte %25 su katıp verebilirsiniz

Elifmuzeyyen

@deniz_karakan veteriner oyle soyledi. O sutu sulandirip vericem zaten direkt saf sut asla vermem.
@mimimomo tavuk suyuna corba yapicaz yarin ondan vermeyi düşünüyorum hem biraz olsun güçlenir hem de sivi almis olur diyorum ama sizce zarari olur mu? Yogurdu da vericem sutten daha iyidir hem

Elifmuzeyyen

Ya da biraz sulandirilmis sut biraz da ciger minik minik vermeyi düşünüyorum yas mama gibi olur fikri olan varsa bekliyorum